Wielka kontrowersja wybuchła dziś za oceanem. Trener Rafael „Barata” Freitas został osadzony w areszcie i przedstawiono mu zarzut odurzenia oraz zgwałcenia swojej klientki.

„Barata” to były zawodnik MMA z bilansem 6-1-1. Występował na lokalnych galach w Brazylii a w USA w organizacji Legacy FC. Próbował też swoich sił w 18. edycji reality show The Ultimate Fighter, gdzie poprzez zwycięstwa, zawodnicy dostają się do UFC. Brazylijczyk jednak odpadł już eliminacjach i ostatecznie nie udało mu się zakwalifikować do programu. Freitas jest też znanym trenerem, ściśle współpracującym z Holly Holm, Michelle Waterson oraz wieloma zawodnikami z Jackson Wink MMA Academy.

Haniebny czyn, jakiego Rafael miał się dopuścić, miał swój początek 7 listopada. To właśnie wtedy Freitas miał odurzyć, a następnie zgwałcić swoją wieloletnią klientkę. Według informacji, do jakich dotarł periodyk Albuquerque Journal, całe zajście miało zostać nagrane przez kamery monitorujące wnętrze domu poszkodowanej, w którym to miał nastąpić atak.

Notatka sporządzona ze zdarzenia, opisuje je w następujący sposób:

17 listopada kobieta zgłosiła gwałt, który miał nastąpić 7 listopada w jej domu, podczas jednej ze sesji z trenerem. Opowiedziała, że Freitas trenował ją kilka lat. Tamtego dnia przyszedł do jej domu by pomasować jej nogi z powodu ostatnich skurczy, które miewała. Kobieta powiedziała, że jej trener flirtował z nią oraz innymi kobietami, którymi również się opiekował. Wspomniała, że wielokrotnie jego zachowanie wykraczało poza granice dobrego smaku, ale zastrzegła, że nigdy do niczego nie doszło między nimi i nie byli w żadnej relacji.

Kobieta powiedziała policji, że wypiła połowę kielicha wina, po czym zjadła śniadanie z Rafaelem i popiła sokiem pomarańczowym. Gdy wróciła z łazienki, zauważyła, że jej trener przygotował dla niej drugą szklankę soku. Kobieta wspomniała policji, że do tej drugiej szklanki dodała shota whisky. Trzydzieści minut po wypiciu, czyli w czasie gdy Freitas masował jej nogi, poczuła się senna. Powiedziała, że wtedy zemdlała i obudziła się kilka godzin później, naga od pasa w dół, a po jej trenerze nie było śladu.

Według Albuquerque Journal, policjanci, którzy oglądali zapis nagrania wideo, zobaczyli jak Freitas prawdopodobnie dorzuca coś do szklanki soku pomarańczowego, którą wręczył później klientce. Policja twierdzi, że na nagraniu widać jak Brazylijczyk ściąga nieprzytomnej kobiecie spodenki i zaczyna ją wykorzystywać seksualnie. Według raportu, kobieta po gwałcie leżała jeszcze bez ruchu przez 50 minut.

Rafael Freitas w świecie sportów walki znany jest z tego, że wymyślił technikę zwaną „Baratoplata”. To wielokrotny medalista mistrzostw Świata oraz Ameryki Południowej w brazylijskim jiu-jitsu. Portal MMAJunkie próbował skontaktować się z rzecznikiem klubu Jackson Wink Academy, ale jedyne czego serwis się dowiedział to, że Rafael nigdy nie był pracownikiem klubu.

„Barata” wielokrotnie był też na oficjalnych materiałach UFC, przedstawiany jako trener Holly Holm od BJJ.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.