Sergio Pettis Bellator

Sergio Pettis (18-5) miesiąc temu postanowił przejść do organizacji Scotta Cokera – Belator MMA. Dlaczego zawodnik zdecydował się na odejście z UFC? On sam wyjaśnił wszystko w wywiadzie dla MMAJunkie.

Bellator to dla mnie po prostu kolejny przystanek, a UFC zawsze będzie dla mnie domem. Naprawdę uwielbiam swojego byłego pracodawcę, ale czasami trzeba opuścić 4 ściany i poszukać innych miejsc. W Bellatorze moja dywizja jest po prostu większa. Będę odkrywać nowe lądy i zamierzam zdobyć złoto.

Na początku zostałem wolnym agentem i to mnie przerażało. Nie chciałem opuszczać UFC, nie chciałem być bezrobotnym.

Wtedy pojawiła się oferta, której nie mogłem odrzucić. Naprawdę było mi ciężko z samą decyzją, nie jest łatwo odejść z miejsca, w którym dorastałeś.

Musiałem to zrobić ze względu na swoją przyszłość. Nadal chcę walczyć i pokazywać się z dobrej strony.

Dla Sergio największą niepewnością była sytuacja wagi 125 funtów. Muszy nie wiedział, czy Dana White będzie chciał ją pozostawić, czy rozwiązać.

Ta niepewność bardzo mnie stresowała. Byłem wysoko, a dywizja ciągle przechodziła zmiany i zwolnienia. Postanowiłem nie przejmować się już więcej.

W Bellatorze młodszy z braci Pettis będzie występował w 135 funtach, czyli wadze, w której rozpoczynał swoją zawodową karierę.

Będę walczył ze wszystkimi. Ktoś chce się ze mną bić? Jestem tutaj. Nie odrzucę ani jednego pojedynku. Nie boję się i wezmę każdego, kogo mi dadzą.

6 KOMENTARZE

 1. W UFC martwił się, że Łysy zamknie dywizje 125 lbs więc czmychnął do Bellatora żeby bić się w 135.

  :travolta:

  Pettis logic

 2. W UFC martwił się, że Łysy zamknie dywizje 125 lbs więc czmychnął do Bellatora żeby bić się w 135.

  :travolta:

  Pettis logic

  I oczywiście to że w UFC w 135 szansa przegranej jest jeszcze większa nic nie zmienia.

  A najlepsze jest to że mówią dalej o tym pasku Bellatora zamiast nazywać rzeczy po imieniu tj. Skok na kasę i mniejsze prawdopodobieństwo wpierdolu.

 3. na pierwszy rzut oka myślałem że to mini JDS cigano lol

  Jeszcze jak by głowę na łyso ogolił, z tym uśmiechem to faktycznie młodszy brat albo i syn JDS :muttley:

 4. po takim komentarzu Bellator powinien go rzucic na głęboką wodę skoro traktuje ich tylko jak przystanek. szkoda trzymac takiego goscia i robic z niego mistrza. sergio takie cos powinien trzymac dla siebie a nie na forum publicznym sie tym chwalic:korwinwhat:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.