Pokaz boksu zagościł do Madison Square Garden w Nowym Jorku. Po 12 rundach prawdziwej wojny, George Kambosos Jr. odebrał pasy mistrzowskie Teofimo Lopezowi. Nowy mistrz dysponuje teraz pasami: WBA, IBF oraz WBO w wadze lekkiej.

Krwawa wojna pomiędzy Teofimo Lopezem a George Kambososem Jr. zakończyła się po 12 rundach wyrównanej walki, gdzie lepszy w oczach sędziów okazał się Kambosos. Od pierwszego gongu Lopez radził sobie świetnie, jednak pod koniec pierwszej rundy został zraniony potężnym prawym z kontry i znalazł się na deskach, a sensacja wisiała w powietrzu. Kolejne odsłony pokazały, że George świetnie radził sobie w defensywie i idealnie wymierzał ciosy w kontrze. Gorsze momenty Kambososa przypadły na 8 oraz 9 rundę, kiedy Lopez przejął inicjatywę.

W dziesiątej rundzie pretendent znalazł się na deskach i tak naprawdę był pod ścianą, ponieważ jego prowadzenie zaczęło wymykać się spod kontroli. Mimo wszystko już w 11 rundzie skontrował Amerykanina i spowodował rozcięcie nad jego okiem i przywrócił dominację.

Po 12 rundach sędziowie wskazali: 115-122 (Kambosos), 114-113 (Lopez) oraz 115-122 (Kambosos). Po walce Teofimo Lopez momentalnie opuścił ring, źle zniósł porażkę. Nowy mistrz przyznał, że jest chętny na rewanż, jednak tylko i wyłącznie w swoim rodzinnym kraju — Australii. Do drugiej potyczki miałoby dojść na stadionie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.