Tyson Fury zaimponował świetną dyspozycją w Las Vegas i rozgromił Deontaya Wildera w 7 rundzie. Brytyjczyk tym samym został nowym mistrzem organizacji WBC. Co prawda ”Olbrzym z Wilmslow” nie znokautował Amerykanina, lecz pojedynek został kontrowersyjnie przerwany przez sędziego, czyżby? Wilder od 3 rundy znalazł się w ogromnych tarapatach i nie był w stanie bronić się przed ofensywą swojego rywala, w rezultacie tego z jego narożnika został rzucony ręcznik. Dlatego starcie zostało przerwane przez arbitra.

Od początku Tyson skupił się na wywieraniu presji, starał się zepchnąć przeciwnika lewym prostym oraz lewym sierpowym do narożnika, a tam wdawać się w wymianę. Kiedy była okazja ”Olbrzym z Wilmslow” wieszał się na bokserze z Alabamy i zabierał mu siły. Mimo że więcej ważył, to dysponował o wiele lepszą kondycją. W 3 rundzie Amerykanin znalazł się po raz pierwszy na deskach, kiedy prawy Tysona wylądował za jego uchem. W efekcie tego pojawiło się krwawienie z ucha mistrza.

W 4 rundzie ”Król Cyganów” ruszył bardzo odważnie do ataku, wybił Deontaya z rytmu i konsekwentnie ograniczał jego ruchy, wywierając nieustanną presję. Wilder był kompletnie pogubiony, a jedyne co mu wychodziło to cofanie się na liny. W piątej odsłonie był liczony po raz drugi, kiedy lewy hak w okolice wątroby zabrał mu tlen.

Wydawało się, że w szóstym starciu ”Bronze Bomber” zostanie znokautowany, bo tylko słaniał się na nogach i nie było mowy o jego dalszej chęci do walki. Koniec przypadł jednak na rundę siódmą. Brytyjczyk presją zagonił Wildera do narożnika i rozpoczął wymianę. W końcu trener byłego już mistrza zdecydował się na rzucenie ręcznika i było po wszystkim.

Po walce ulubieniec publiczności wywiązał się z umowy i zaśpiewał piosenkę w geście swojego zwycięstwa.

Tyson Fury od dzisiaj jest nowym mistrzem organizacji WBC w wadze ciężkiej. 

https://www.youtube.com/watch?v=F8C0wFcyQfc

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.