Scott Askham nokautuje Michała Materle

Scott Askham znokautował Michała Materlę w trzeciej rundzie emocjonującego pojedynku na gali KSW 49! Anglik został nowym mistrzem organizacji w wadze średniej.

Scott Askham od początku walki chętnie korzystał z kopnięć na korpus Polaka. Materla popisał się jednak efektownym rzutem i zawodnicy wylądowali w parterze. Michał rozpoczął pracę z pozycji bocznej. Askham bardzo aktywnie walczył z dołu i udało mu się zepchnąć Materlę do gumowej gardy. Michałowi po czasie przedostał się do półgardy. Askham spróbował zapiąć omoplatę, jednak Polak szybko wydostał się z tej techniki. Materla do samego końca rundy pozostał w górnej pozycji.

Scott Askham zyskiwał przewagę w wymianach stójkowych. Atakował kombinacjami bokserskimi, kopnięciami, a nawet latającym kolanem. W odpowiedzi Materla przeniósł walkę do parteru, jednak Scott szybko wrócił na nogi, gdzie został przyciśnięty przez Polaka do siatki. Zawodnicy zerwali uchwyt. Anglik regularnie atakował kopnięciami pod prawy łokieć Materli. Askham trafił Michała kilkoma kolanami. Scott czuł się bardzo pewnie w stójce, coraz więcej uderzeń dochodziło do głowy i tułowia Materli. W końcu jednak Michał naruszył Anglika w stójce, Anglik padł na ziemię, a Materla doskoczył do niego szukając skończenia. Askham szybko odzyskał jednak świadomość i dotrwał do gongu kończącego drugą rundę.

Askham zamarkował obalenie i zaatakował kolanem. Michał Materla wyraźnie odczuwał każde kopnięcie ze strony Anglika. Scott rozkręcił się w stójce i Polak został zepchnięty do głębokiej defensywy. Materla wycofał się pod siatkę, a Askham zaatakował przepięknym latającym kolanem, po którym Michał padł znokautowany na ziemię. Scott Askham po raz drugi nokautuje Materlę i zdobywa pas KSW w kategorii średniej.

Zapraszamy na wywiad po walce

4 KOMENTARZE

  1. standart Materli swietnie walczy, naprawde jego wola walki charakter nie jest przereklamowany ale to nie jest poziom mistrzowski, na najwyzszym poziomie przegrywa.

  2. Materla już chyba na delikatnym regresie, Scott za mocny, ciekawe co dalej z nimi

  3. Wnioski po 49 płyną przynajmniej dwa: okap gdyby nie ko, to by wygrał, bo miał znaczącą przewagę i na 10 pojedynków z erko, wygrywa 11. Materla natomiast, popełnił jednak wielki błąd, że nie wziął tej walki z Santosem na UFC. By się teraz mierzył z Jonesem zapewne.

  4. Kazda gwiazdeczka KSW wyjasniona jednego wieczoru, Materla cos probowal ale jednak nie oszukujmy sie kompletnie bez szans, KSW jest w dupie

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.