W sobotnią noc doszło do unifikacji pasów w kategorii superśredniej. Meksykański mistrz — Saul Alvarez został niekwestionowanym czempionem w kolejnej wadze. Popularny 'Canelo’ pokonał Caleba Planta w 11 rundzie.

Saul Alvarez doprowadził do zdobycia wszystkich pasów w kategorii do 168 funtów. Meksykanin zastopował w sobotnią noc Caleba Planta podczas gali boksu Premier Boxing Champions w Las Vegas. Wydarzenie obejrzało blisko 16 500 osób na trybunach.

Mimo wszystko Caleb Plant postawił się najlepszemu pięściarzowi bez podziału na kategorie wagowe. Amerykanin był spisywany na szybką porażkę przed czasem, a okazało się, że wiele razy trafiał Saula ciosami prostymi. Plan walki Planta polegał na utrzymywaniu dystansu, aby nie dopuścić do siebie silnego Meksykanina. Mimo wszystko Saul dzięki dobremu wyczuciu i balansowi podchodził z mocnymi uderzeniami i gromił swojego rywala.

W 11 rundzie doszło do zakończenia. 'Canelo’ zamknął mistrza organizacji IBF przy linach i trafił potężnym lewym sierpowym oraz podbródkowym. Plant padł na deski, wstał, ale Saul dokończył dzieła zniszczenia i cieszył się zwycięstwem.

Co dalej z karierą Saula Alvareza? Meksykanin wierzy, że ma przed sobą jeszcze wiele możliwości. Chce on zostać najlepszym pięściarzem w historii boksu i walczyć tylko z czołówką. Są to bardzo duże plany, jednak w przypadku 'Canelo’ z pewnością do osiągnięcia. Jeżeli podbiłby on kategorię półciężką, wygrywając z Dmitrym Bivolem oraz Arturem Beterbievem, to bez dwóch zdań, byłby najlepszym pięściarzem w historii.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

De_Nekst_Best

BAMMA
Welterweight

929 komentarzy 2,138 polubień

No cóż...teraz to już tylko Usman może mu zagrozić. :jjsmile:

Odpowiedz 7 polubień

Raven

KSW
Featherweight

5,045 komentarzy 18,761 polubień

No cóż...teraz to już tylko Usman może mu zagrozić. :jjsmile:

Dajcie mu zapaśnika! A nie, czekaj...

Odpowiedz 3 polubień

Zenek

BAMMA
Flyweight

717 komentarzy 141 polubień

Idealne połączenie techniki i siły, Canelo jest nie do zatrzymania .

Odpowiedz polub

GSPG

BAMMA
Lightweight

858 komentarzy 2,102 polubień

Usman go ubije jak kotleta :putinlaugh:

Odpowiedz polub