Konwent orgnizacji WBC w boksie ujawnił, że Saul 'Canelo’ Alvarez w najbliższym czasie może zmierzyć się z Ilungą Makabu, który posiada mistrzostwo w wadze cruiser, czyli junior ciężkiej.

Prezydent organizacji WBC — Mauricio Sulaiman potwierdził, że jeżeli Saul Alvarez przeniesie się do kategorii 200 funtów, to otrzyma szansę na natychmiastową walkę o pas z Ilungą Makabu. Pięściarz z Kinszasy znany jest polskim fanom z pojedynku z Michałem Cieślakiem, kiedy to właśnie wtedy zdobył pas organizacji WBC i stał się mistrzem. Następnie Makabu obronił swoją pozycję w rankingu, pokonując Olanrewaju Durodolę przed czasem.

Saul 'Canelo’ Alvarez nie odmawia największych wyzwań, dlatego nie bez przyczyny jest uznawany za najlepszego pięściarza na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Mimo wszystko pomysł walki z Ilungą nie jest strzałem w dziesiątkę. Saul obecnie mierzy się w kategorii do 168 funtów, a przechodząc do wagi junior ciężkiej, trafiłby na różnicę blisko 14,5 kilograma. Jedno jest jednak prawdopodobne, zawodnik z Kinszasy to najsłabszy mistrz w wadze cruiser i tutaj 'Canelo’ może upatrywać swojej szansy, ale z drugiej strony znajduje się znaczna różnica wagi.

Saul Alvarez w swojej zawodowej karierze stoczył 60 pojedynków, z czego 57 wygrał, 1 przegrał oraz 2 zremisował. Jeżeli doszłoby do starcia z Makabu i Meksykanin wyszedłby z niego zwycięsko, oznaczałoby to, że jest on czempionem, który dzierżył pasy mistrzowskie w pięciu kategoriach wagowych. W ostatnim boju Alvarez pewnie pokonał Caleba Planta i doprowadził do unifikacji w wadze superśredniej. To właśnie od tej pory pojawiają się pytania, czy ktoś może postawić poprzeczkę takiemu pięściarzowi, jak Saul.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.