Salahdine Parnasse, podwójny mistrz organizacji KSW, skomentował kontuzję, jakiej nabawił się Marian Ziółkowski. Francuz ma nadzieję, że były czempion polskiej marki nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Parnasse odniósł kapitalne zwycięstwo w walce wieczoru gali XTB KSW 93. Wydarzenie odbyło się 6 kwietnia w Paryżu w obiekcie Adidas Arena. 26-letni zawodnik zmierzył się z Valeriu Mirceą w obronie pasa kategorii lekkiej. Francuz pokazał się ze świetnej strony i znokautował swojego przeciwnika wysokim kopnięciem w pierwszej rundzie pojedynku. Tym samym Salahdine zanotował pierwszą obronę pasa wagi lekkiej.

26-latek w rozmowie z dziennikarzami po gali został zapytany o kontuzję barku Mariana Ziółkowskiego. „Golden Boy” w drugiej walce wydarzenia zmierzył się z Wilsonem Varelą. Przez kontuzję rywala zwyciężył Francuz. Parnasse życzył powrotu do zdrowia swojemu niedoszłemu rywalowi, którego szanuje. Salahdine ma również nadzieję, że Ziółkowski powróci silniejszy do klatki.

Zdrowia dla Mariana, to jest na prawdę fajny gość, życzę mu powrotu do zdrowia. Też cieszę się, że Wilson wygrał, bo jest to mój kolega. Mam nadzieję, że Marian wróci silniejszy i to nie będzie dla niego koniec.

Parnasse (MMA 19-2-1) to mistrz kategorii piórkowej i lekkiej KSW. Francuz w poprzedniej walce próbował zdobyć pas wagi półśredniej. W grudniu 2023 przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Adrianem Bartosińskim na XTB KSW 89. Tym samym Polak zanotował pierwszą obronę mistrzowskiego tytułu.

Ziółkowski (MMA 25-9-1, 1 NC) przed porażką z Varelą był niepokonany od czterech walk. Marian w poprzednim pojedynku pokonał Sebastiana Rajewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów na gali KSW 71. Starcie Polaków uświetniło wydarzenie z czerwca 2022 roku. Dla „Golden Boya” była ta trzecia udana obrona pasa mistrzowskiego. Marian później dwukrotnie był zestawiany z Salahdinem Parnassem, jednak za każdym razem wypadał z powodu kontuzji, po czym zwakował pas wagi lekkiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of J.K
J.K

Bellator
Light Heavyweight

4,670 komentarzy 16,294 polubień

Jebać dymy, tylko szacunek :conorsalute:

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

Bellator
Bantamweight

3,958 komentarzy 28,656 polubień

powróci silniejszy

Nie ma innej opcji :rutekajak:

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

12,244 komentarzy 28,216 polubień

Nie ma innej opcji :rutekajak:

No właśnie ma - emerytura. I na moje oko to właśnie emeryturę powinien zacząć ogarniać, bo ma deficyty tkanki łącznej, a stąd są te kontuzje.

No i za mało pracy na stawach i mięśniach szkieletowych, co widać po budowie ciała.

Także - wózek inwalidzki i zabiegi w błotku z @MMAkłowicz :robertmakeup:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Hokoru
Hokoru

Jungle Fight
Bantamweight

220 komentarzy 729 polubień

Powinno być : Marian ? A Który to ? A ten...

Odpowiedz polub