20 marca 2021 roku Krzysztof Głowacki stanie przed szansą odzyskania tytułu WBO w wadze Cruiser. Jego przeciwnikiem będzie wschodząca gwiazda Wielkiej Brytanii – Lawrence Okolie.

W sobotę około godziny 22:00 na ringu zameldują się znane osobistości, aby zapowiedzieć starcie Krzysztofa Głowackiego oraz Lawrencea Okolie. Pojedynek na wyspach transmitowany będzie za pośrednictwem Sky Sports pod szyldem Matchroom Boxing. Promotor Eddie Hearn ogłosił już oficjalną rozpiskę wydarzenia.

Walka wieczoru:
waga cruiser: Lawrence Okolie (15-0) vs Krzysztof Głowacki (31-2) – o pas WBO

Pozostałe:
waga junior średnia: Anthony Fowler (13-1) vs Jorge Fortea (21-2-1)
waga cruiser: Chris Billam-Smith (11-1) vs Vasil Ducar (9-3-1)
waga junior lekka: Joe Cordina (11-0) vs Faroukh Kourbanov (17-2)
waga piórkowa kobiet: Ellie Scotney (1-0) vs Mailys Gangloff (4-1)
waga średnia: Bradley Rea (9-0) vs Lee Cutler (7-0)

Krzysztof Głowacki do ringu wyjdzie po naprawdę długiej przerwie. Polak po raz ostatni walczył w czerwcu 2019 roku, kiedy to został znokautowany przez Mairisa Briedisa po walce pełnej skandali. Wszystko rozpoczęło się od drugiej rundy, która została przeciągnięta na około 8-10 sekund, a w dodatku Briedis zaatakował Polaka łokciem, za co sędzia odjął mu tylko punkt i kazał wstawać Głowackiemu z desek, kiedy ten nie wiedział, gdzie się znajduje. Po tym pojedynku Łotysz w wadze cruiser nie był uważany za zawodnika, który gra czysto i przeniósł się do wagi ciężkiej. Wcześniej Głowacki wygrywał z Maximem Vlasovem, Santanderem Silgado, Serhiym Radchenko, Leonardem Bruzzesem oraz Hiznim Altunkayą. Nie można nazwać tego dużymi osiągnięciami, ale z pewnością zwycięstwa przyczyniły się do wysokiej pozycji ”Główki” w wadze cruiser. Wierzymy, że Krzysztof do Polski wróci z pasem WBO.

Lawrence Okolie w Wielkiej Brytanii popularność zyskał po zdobyciu mistrzostwa kraju. Walczył także na ringach olimpijskich z Igorem Jakubowskim, pokonał go, ale finalnie nie zdobył medalu. W wadze cruiser od początku związany jest z grupą promotorską  Eddiego Hearna, który dba o karierę swojego podopiecznego. Początkowo Lawrence nie był wrzucony na głębokie wody, ale z roku na rok stawał naprzeciw mocniejszych pięściarzy. Jego najtrudniejszym rywalem w karierze był Yves Ngabu, z którym Lawrence wygrał w 7 rundzie przez nokaut. 12 grudnia 2020 roku Brytyjczyk zdeklasował Nikodema Jeżewskiego i został wyznaczony przez WBO jako drugi zawodnik do wakatu pasa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.