Już 26 października na gali Babilon MMA 10 w Wieliczce, Daniel Rutkowski (MMA 8-2) skrzyżuje rękawice z Adrianem Zielińskim (MMA 19-8). Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy mistrzami organizacji Fight Exclusive Night a Babilon MMA. Będzie to też pierwsza gala na świecie, zorganizowana 125 m pod ziemią. Wydarzenie obfitować będzie więc w liczne atrakcje, a jedną z nich jest debiut Róża Gumiennej w formule MMA. W związku z tym, postaramy się przybliżyć fanom dyscypliny sylwetkę tej zawodniczki.

Róża Gumienna to znakomita i utytułowana, występująca w formule K-1 kickboxerka. Charakteryzuje się twardym i bezpardonowym stylem. W swoim arsenale posiada bardzo szeroki wachlarz technik, którymi potrafi zaskoczyć swe rywalki. W starciu z Veroniką Cmarovą zaraz po sobie mogliśmy ujrzeć backfist i superman punch. Dobrze wykorzystuje zasięg, trzymając rywalki na dystans. Świetnie operuje też technikami nożnymi, takimi jak kopnięcia boczne czy frontalne. W walce jest bardzo aktywna, cały czas starając się okopywać lowkickami uda oponentki. Lista jej osiągnięć w sportach stójkowych jest naprawdę spora. Najważniejsze jej trofea to:

 • Brązowy Medal Mistrzostwa Świata K1, Budapeszt 2017
 • Złoty Medal Pucharu Świata K1, Innsbruck 2017
 • Mistrzyni w wadze piórkowej, 2017
 • Srebrny medal Mistrzostw Europy K1, Maribor 2016
 • Złoty Medal Pucharu Świata K1, Innsbruck 2015
 • Brązowy medal Mistrzostw Europy K1, Bilbao 2014
 • Złoty medal Pucharu Świata w K1, Szeged 2014
 • Złoty medal Mistrzostw Świata Low-Kick, Sau Paulo 2013
 • Złoty medal Pucharu Świata Low Kick, Szeged 2013
 • Zawodowe Mistrzostwo Polski w K1, 2013
 • Amatorskie Mistrzostwo Polski K1, 2013,2014,2015,2016
 • Amatorskie Mistrzostwo Polski w K1 oraz Low Kick 2013
 • Brązowy medal Mistrzostw Europy Low Kick, Ankara 2012
 • Amatorskie młodzieżowe Mistrzostwo Polski, 2012,2013

W 2013 i 2015 roku została uznana przez polskie portale branżowe, za najlepszą Polską zawodniczkę w kickboxingu bez podziału na kategorie wagowe. Czterokrotnie uznawana była za najlepszą zawodniczkę Mistrzostw Polski (w 2016, 2015, 2014 i 2013r). Ostatnie sześć walk stoczyła w organizacjach FEN oraz DSF. W tej pierwszej zdobyła pas mistrzowski w wadze piórkowej w walce z Martiną Fendrichovą. Teraz przyjdzie jej zmierzyć się Estonką Anželiką Petkevičiūtė (MMA 0-1) na nowym terytorium i w nowej płaszczyźnie walki.

MMA jednak nie jest jej całkiem obce. Przygotowując się do pojedynku, trenowała mocno obrony zapaśnicze oraz ucieczki z parteru, nie zaniedbując jednak również ofensywnych aspektów grapplingu – jak we wrześniu powiedziała dziennikarzom podczas konferencji prasowej z okazji prezentacji sprzętu Nikko:

 

 

 

 

 

 

Będę moją walkę – co nie jest tajemnicą – raczej opierać na stójce. Wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie. Natomiast nadrabiam defensywne zapasy i brazylijskie jiu-jitsu. Większa szala jednostek treningowym, jest właśnie na to ukierunkowana.

Na co dzień trenuje w Puncherze Wrocław, ale podczas obozu przygotowawczego przed konfrontacją z Anželiką odwiedzała też warszawskie kluby, jak choćby Berkut WCA Fight Team. Według relacji świadków, obserwujących jej zmagania, radziła sobie bardzo dobrze z dziewczynami oraz chłopakami próbującymi ją obalić.

Róża Gumienna jest autorką artykułów do czasopisma Perfect Body. Podczas ceremonii otwarcia Igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu odczytała przysięgę w imieniu sportowców a we wrześniu 2018 roku uzyskała tytuł naukowy doktora Nauk o Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – gdzie pracuje również na stanowisku asystenta. Specjalizuje się w Teorii Treningu Sportowego. W klubie Puncher Wrocław prowadzi zajęcia stójkowe (Kickboxing, Muay Thai) dla dzieci.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.