Czołowy zawodnik kategorii piórkowej został zawieszony przez USADA na pół roku.

Prezes UFC w ubiegłym tygodniu oznajmił, że Yair Rodriguez (MMA 13-2, 1 NC) w najbliższym czasie nie pojawi się w oktagonie największej organizacji na świecie, nie podając jednak przy tym przyczyny. Teraz cała sytuacja jest już klarowna.

W czwartek Amerykańska Agencja Antydopingowa wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że „El Pantera” został zawieszony na okres sześciu miesięcy ze względu na pogwałcenie zasad Polityki Antydopingowej. Mianowicie 28–latek trzykrotnie w ciągu dwunastu miesięcy był nieosiągalny do przeprowadzenia stosownych badań – nie zastano go w miejscu, w którym miał się znajdować.

Początek zawieszenia Meksykanina jest określony na 8 września. Analogicznie więc suspensja zakończy się 8 marca przyszłego roku. Od tego momentu będzie mógł wrócić do startów.

Rodriguez ostatni pojedynek stoczył trzynaście miesięcy temu, kiedy to w rewanżowym starciu pokonał Jeremy’ego Stephensa przez jednogłośną decyzję sędziów. Pod koniec sierpnia bieżącego roku miał stanąć w szranki z Zabitem Magomedsharipovem, aczkolwiek musiał wycofać się z tego występu ze względu na kontuzję.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.