Yair Rodriguez, który nie zaliczył ani jednego występu od osiemnastu miesięcy, być może już wkrótce wróci do akcji.

„El Pantera” w ostatniej walce pokonał Jeremy’ego Stephensa przez jednogłośną decyzję sędziów. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku miał stanąć w szranki z Zabitem Magomedsharipovem, aczkolwiek doznał kontuzji i musiał się wycofać.

Dodatkowo Meksykanin został zawieszony na okres sześciu miesięcy przez USADA ze względu na pogwałcenie zasad Polityki Antydopingowej. Mianowicie trzykrotnie w ciągu dwunastu miesięcy był nieosiągalny do przeprowadzenia stosownych badań – nie zastano go w miejscu, w którym miał się znajdować. Suspensja zakończyła się 8 marca.

Ten czołowy zawodnik kategorii piórkowej UFC udzielił ostatnio wywiadu dla ESPN, w którym między innymi zabrał głos na temat tego, kiedy zamierza powrócić do starów. Wskazał nawet konkretną datę.

Chciałbym walczyć najszybciej, jak to możliwe. Nie mam jeszcze konkretnego terminu ani żadnego rywala. Myślę jednak, że to się zmieni w przeciągu tygodnia lub dwóch. Nie mogę się już doczekać walki. 17 lipca brzmi dla mnie dobrze. Teraz po prostu się przygotowuję.

Rodriguez został również zapytany przez dziennikarza prowadzącego rozmowę, z kim chciałby skrzyżować rękawice w kolejnej konfrontacji, na co odpowiedział następująco:

Najchętniej zmierzyłbym się z mistrzem, wiadomo. Patrząc na rankingi, zaakceptuje taką kolejność: jeśli nie mistrz, to numer jeden – jeśli nie, to numer dwa – jeśli nie, to numer trzy. Nie ma teraz znaczenia, z kim się zmierzę. Zwycięstwo w następnym pojedynku oznacza dla mnie walkę o pas. Szczerze mówiąc, zawalczę z każdym.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Vvallachia

BAMMA </br><b> Heavyweight</b>

1,040 komentarzy 953 polubień

To co się w końcu odjebało z zestawieniem z Zabitem że ani ten ani ten nie walczył?

Odpowiedz polub

UFC Polska

Oplot Challenge </br><b> Light Heavyweight</b>

128 komentarzy 168 polubień

Zabita wyjebali z rankingu, a paradoksalnie to Rodriguez dużej nie walczył niż rusek, wygląda na to, że z Rodriguezem musieli się dogadać, a z Zabitem już nie :jon:

Odpowiedz 1 Like

B
Benny

Jungle Fight</br><b> Lightweight</b>

283 komentarzy 420 polubień

eh uwielbiam jego styl walki ale ciśnienie na niego mi już zeszło, nie czuje już tego hajpu, za dużo przerw i nieaktywności

Odpowiedz 1 Like

kaczka94

Jungle Fight</br><b> Lightweight</b>

276 komentarzy 490 polubień

Chyba tylko Emmett zostaje, bo Max to wątpie (aczkolwiek bym oglądał), Ortega TUF i walka o pas, a poza tym są chyba dobrymi ziomkami, z Zombiem już walczył, ale ten i tak ma walkę, a Kattar to może lepiej po ostatniej walce niech dalej odpoczywa. No chyba, że w końcu zawalczy z tym Zabitem.

Odpowiedz polub

łajcior

Jungle Fight</br><b> Bantamweight</b>

223 komentarzy 209 polubień

Właśnie, czemu wypierdolili Zabita skoro to Rodriguez sie wycofał z ich walki jeśli mnie pamięć nie myli?

Odpowiedz polub

majkelo89

UFC </br><b> Welterweight</b>

9,734 komentarzy 25,817 polubień
1ebacjanisza

Brutaal</br><b0> Featherweight</b>

482 komentarzy 947 polubień

gotowość do walk imienia Santiago Ponzinibbio, a szkoda bo z Dżeremim druga waleczka to był sztos :antonio:z żółtym zombi też

Odpowiedz polub