Po nokaucie z rąk Jana Błachowicza, były mistrz kategorii średniej UFC, Luke Rockhold, może nie wrócić już do oktagonu największej organizacji MMA na świecie. Jak informuje Ariel Helwani, zawodnik nie ma w tym momencie zainteresowania walkami. Może to oznaczać przejście na sportową emeryturę, lecz Luke nie doprecyzował czy ma zamiar na zawsze skończyć z występami w klatce MMA.

Amerykanin wspomniał również, że w lipcu przeszedł operację szczęki, którą miał zamkniętą drutami przez 5 dni. Wbrew informacjom podawanym w różnych mediach, było to pierwsze takie złamanie w jego karierze.

Rockhold (16-5 MMA) aż 14 z 16 wygranych w karierze zdobywał przed czasem. Luke to jeden z najbardziej wszechstronnych zawodników w kategorii średniej. W przeszłości zdobył pas mistrzowski kategorii średniej UFC oraz Strikeforce. Mierzył się z takimi rywalami jak Yoel Romero, Chris Weidman, Lyoto Machida czy Vitor Belfort. Polscy fani doskonale pamiętają ostatnią walkę Rockholda ponieważ został wtedy znokautowany przez Jana Błachowicza na UFC 239.

Warto wspomnieć, że ma on również karierę poza MMA. Występował jako model w kampanii reklamowej Polo Ralph Lauren. Rockholda mogliśmy oglądać również w telewizji, w programie The Millionaire Matchmaker.

Luke Rockhold hasn’t said much since his knockout loss in July.He told me tonight that it’s very possible he will…

Publiée par sur 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.