Robert Bryczek, zawodnik kategorii średniej, odniósł prawdopodobnie najcenniejsze zwycięstwo w swojej karierze. 33-latek potrzebował mniej niż minutę, aby odprawić ciosami Samuela Krištoficia na gali Oktagon 45: Special.

Starcie Polaka ze Słowakiem poprzedziło główną walkę wieczoru wydarzenia. Gala Oktagon 45: Special odbyła się 28 lipca w Pradze. Stawką pojedynku było miano następnego pretendenta do pasa wagi średniej. Obecnie tytuł tejże dywizji dzierży były zawodnik KSW, Patrick Kincl, który oglądał piątkową rywalizację z trybun.

Od początku pojedynku środkach nie przebierał Bryczek. Polak naruszył „Pirata” kombinacją dwóch ciosów, który następnie padł na matę. To rozochociło byłego zawodnika FEN, który zasypywał swojego przeciwnika gradem ciosów. Słowak na chwilę wybronił się od uderzeń 33-latka, jednak Bryczek swoją ambicją znalazł sposób by kontynuować kanonadę. Sędzia nie miał innego wyboru, jak tylko przerwać pojedynek w 56. sekundzie pierwszej rundy. Tym samym Polak zmierzy się w następnej walce z Kinclem o pas wagi średniej. Bryczek miał już szansę stanąć po raz pierwszy twarzą w twarz z Czechem, który wszedł do klatki.

Bryczek (MMA 17-5) wygrał piąty raz z rzędu, a trzeci w organizacji Oktagon MMA. Wszystkie pojedynki kończył po ciosach w pierwszych rundach. Wcześniej 33-latek rywalizował dla takich organizacji jak m.in. FEN czy MMA Attack. 12 z 17 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem.