Skibiński, Sudolski, Śmiełowski, Zygmunt i Kacprzak to piątka uczestników gali Babilon MMA 15 sklasyfikowanych w Rankingu PL. Sprawdź szybką zapowiedź przed piętnastym wydarzeniem spod szyldu organizacji Tomasza Babilońskiego.

Daniel Skibiński (MMA 15-5-0, #2 w Rankingu PL) vs Kirill Medvedovski (MMA 12-7-0)

„Skiba” stanie przed szansą przedłużenia świetnej serii zwycięstw do dziesięciu z rzędu. W ostatnich starciach zawodnik z Poznania pokonywał takich zawodników, jak Lom-Ali Algiev, Adriano Rodrigues, Paweł Pawlak, Gianni Melillo czy Davy Gallon. Serię bez przegranch 29-latek rozpoczął w grudniu 2016 roku. Drugi najlepszy zawodnik kategorii półśredniej w Polsce na piątkowej gali zrobi kolejny krok w stronę swoich marzeń, którymi bez wątpienia jest podpisanie kontraktu z najlepszymi organizacjami mieszanych sztuk walki na świecie.

Łukasz Sudolski (MMA 6-0-0, #5 w Rankingu PL) vs Mario Zgela (MMA 4-1-0)

Jeden z pięciu niepokonanych zawodników piątkowej gali poprzedzi główny pojedynek gali Babilon MMA 15. Zawodnik ze Szczecina w dotychczasowych starciach pokonywał kolejno Grzegorza Cieplińskiego, Piotra Grażewicza, Marcina Filipczaka, Krzysztofa Klepacza, Mateusza Ostrowskiego i Michała Gutowskiego. Siódme starcie w zawodowej karierze miał stoczyć w maju, jednak kontuzja wyeliminowała go z występów. Teraz wejdzie do klatki aby przedłużyć swoją serię wygranych i po raz kolejny udowodnić, że zasługuje na wysokie miejsce w rankingach kategorii półciężkiej w Polsce.

Dawid Śmiełowski (MMA 6-0-0, #5 w Rankingu PL) vs Hubert Sulewski (MMA 3-1-1)

„Królik” po raz siódmy wejdzie do klatki MMA i po raz trzeci przekroczy próg klatki organizacji Babilon MMA. W dotychczasowych starciach zwyciężał tylko przed czasem – przez nokauty kończył Jakuba Hanuszkiewicza, Sławomira Szczepańskiego i Damiana Zorczykowskiego, poddawał Dawida Matyszczaka i Dmitriyego Gorbatova, natomiast przez kontuzję pokonał Piotra Kacprzaka. Walka z zapaśnikiem pokaże, czy Śmiełowski zasługuje na wysoką, piątą pozycję w rankingu najlepszych zawodników kategorii piórkowej w naszym kraju.

Weronika Zygmunt (MMA 5-4-0, #10 w Rankingu PL) vs Olga Michalska (MMA 2-0-0)

Ciekawe starcie w kobiecym MMA. Zamykająca ranking najlepszych kobiet MMA w naszym kraju Weronika Zygmunt stanie do obrony swojej pozycji w Rankingu PL, na który z pewnością ochotę ma Olga Michalska. Zawodniczka z Krakowa w 2019 roku stoczyła dwie walki – na Celtic Gladiator 24 pokonał na punkty Lanchanę Green, natomiast na UAE Warriors 8 przegrała decyzją z Ye Dam Seo. Najbliższe starcie pokaże, czy Michalska po zwycięstwach z Elizą Kuczyńską i Hanną Gujwan jest w stanie zagrozić doświadczonej rywalce.

Piotr Kacprzak (MMA 3-2-0, #14 w Rankingu PL) vs Hubert Lotta (MMA 1-1-0)

Walkę o dolną pozycję w rankingu zawodników wagi piórkowej stoczą Piotr Kacprzak i Hubert Lotta. Kacprzak wejdzie już po raz szósty do klatki Babilon MMA – w zawodowej karierze walczył tylko w tej organizacji. Do tej pory zwyciężał on z Filipem Lamparskim, Łukaszem Machalskim i Michałem Folcem, przegrywał natomiast z Dawidem Śmiełowskim i Adamem Soldaevem. 22-latek z Poznania będzie chciał jednak powstrzymać Kacprzaka. Po bogatej karierze w amatorskim MMA zawodnik Ankos MMA nieudanie zadebiutował na zawodostwie, przegrywając z Giorgim Esiavą. W drugiem walce jednak szybko zwyciężył – w zaledwie 28 sekund pokonał przez poddanie Tsotnego Darchiego. Walka otwierająca piątkową galę pokaże, który z nich jest lepszym piórkowym.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.