Już 20 sierpnia odbędzie się gala ACA 109, podczas której kibice zobaczą siedmiu zawodników sklasyfikowanych w Rankingu PL. Najciekawiej zapowiada się pojedynek w kategorii średniej oraz występ najlepszego polskiego ciężkiego. Sprawdź pełną listę pojedynków z zawodnikami z najlepszych piętnastek poszczególnych kategorii wagowych w naszym kraju.

Piotr Strus (MMA 15-5-2, #2 w Rankingu PL) vs Rafał Haratyk (MMA 12-3-2, #5 w Rankingu PL)

Starcie na szczycie kategorii średniej, które pokaże zarówno to, który z nich zasługuje na wyższe miejsce w rankingu, jak i to, który z nich w następnej walce stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego ACA. Strus wejdzie do klatki po dwóch wygranych z rzędu, w których decyzjami sędziów pokonał Svetoslava Savova i Vitaliya Nemchinova, natomiast Haratyk spróuje przedłużyć serię zwycięstw do sześciu z rzędu. W poprzedniej walce „Polish Tank” udanie zadebiutował w ACA, gdzie pokonał Arbiego Agueva, wcześniej natomiast decyzjami sędziów na galach Babilon MMA pokonywał Macieja Różańskiego, Marcina Naruszczkę, Johana Romminga i Łukasza Bieńkowskiego.

Daniel Omielańczuk (MMA 23-9-1, #1 w Rankingu PL) vs Tomas Pakutinskas (MMA 19-12-3)

Najlepszy polski ciężki ma już obiecaną walkę o pas organizacji ACA, w związku z czym jest to dla niego ostatni krok przed tym pojedynkiem. W ostatnich starciach 37-latek pokazywał się z bardzo dobrej strony – w 2019 roku jednogłośną decyzją sędziów pokonał Zelimkhana Umieva, natomiast w pierwszych rundach odprawiał Evgenyego Erokhina i Denisa Smoldareva. W czwartek Omielańczuk stanie więc przed szansą przedłużenia serii wygranych do czterech z rzędu.

Karol Celiński (MMA 17-9-1, #4 w Rankingu PL) vs Luke Barnatt (MMA 15-8-0)

Zakończenie trylogii pozwoli sprawdzić, w którym miejscu w organizacji ACA znajduje się „Cebula”. Pierwsza walka Celińskiego z Barnattem miała miejsce w czerwcu 2018 roku. Wtedy większościową decyzją sędziów zwyciężył Brytyjczyk. Rok później doszło do ich drugiej walki. W niecałe półtorej minuty sprawę rozwiązał Barnatt nokautując Polaka. Teraz obaj będą chcieli za wszelką cenę zakończyć starcie przed czasem, aby nie pozostawiać żadnych wątpliwości.

Łukasz Kopera (MMA 9-3-0, #14 w Rankingu PL) vs Aurel Pirtea (MMA 20-11-0)

Kartę główną otworzy Kopera, który w ostatniej walce sprawił niespodziankę poddając Łukasza Rajewskiego. Czternasty zawodnik wagi lekkiej w Polsce w ostatnich siedmiu pojedynkach, które stoczył na przestrzeni pięciu lat, przegrał tylko z Mateuszem Rębeckim w walce o pas organizacji FEN. W pozostałych starciach „Dajmos” nie pozostawiał wątpliwości odprawiając przed czasem Mateusza Głąba, Patryka Paducha czy Michala Merkulova, decyzją sędziów pokonał natomiast Łukasza Dziudzię.

Kamil Oniszczuk (MMA 7-0-0, #13 w Rankingu PL) vs Mindaugas Verzbickas (MMA 16-7-2)

Powrót po przerwie trwającej ponad półtorej roku i ogromny test z doświadczonym rywalem. To czeka Kamila Oniszczuka w walce na czwartkowej gali ACA 109. Ostatni raz 23-latek do klatki wszedł w styczniu 2019 roku. Pokonał wtedy Guilherme Cadenę. Wcześniej Polak bez większych problemów rozprawiał się z Saidem-Magomedem Abdulkadyrovem, Maksimem Potapovem czy Pawłem Karwowskim. Teraz jednak czeka na niego niebezpieczny Mindaugas Verzbickas, który wielokrotnie studził zapał polskim zawodnikom, poddając między innymi Alberta Odzimkowskiego, Pawła Kiełka czy Kamila Szymuszowskiego. Najbliższa walka Oniszczuka pokaże, czy dołączy on do Andrzeja Grzebyka i Kamila Szymuszowskiego, czyli zawodników, którzy pokonali Litwina.

Adam Pałasz (MMA 5-0-0, #10 w Rankingu PL) vs Dmitry Poberezhets (MMA 24-5-1)

„Adaś z Jawora” już na wejściu do organizacji ACA dostaje bardzo doświadczonego zawodnika, który do klatki wchodził już 30 razy. Dla Pałasza będzie to dopiero szósta walka w karierze. Polak w dotychczasowej karierze pokonywał przed czasem Patryka Świtonia, Hazbiego Edelbieva, Dawida Ostaszewskiego, Mateusza Łazowskiego i Marcina Sianosa. Najbliższe starcie pokaże, czy doświadczony Poberezhets to dobry rywal dla Pałasza na debiut w ACA, czy jednak 29 pojedynków na koncie okaże się zbyt dużym bagażem doświadczeń dla zawodnika z naszego kraju.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.