Holly Holm jest pierwszą osobą, która została wyróżniona za 50 testów antydopingowych przeprowadzonych przez USADA. Była mistrzyni kategorii koguciej przeszła przez wszystkie testy bez żadnej wpadki dopingowej czy problemów z komisją antydopingową. Jeff Novitzky, który współpracuje z UFC, wychwalał 38-letnią zawodniczkę podczas spotkania w Jackson Wink MMA, gdzie Holm przygotowuje się do walk. Była mistrzyni otrzymała również specjalny prezent – kurtkę. Innymi zawodnikami, którzy zostaną wyróżnieni w najbliższym czasie za podobne osiągnięcie są Daniel Cormier oraz Jose Aldo.

Była czysta podczas swych występów w oktagonie UFC, jest legendą. Przede wszystkim to pokazuje, że Holly ma czyste sumienie, jest przykładem dla młodych zawodniczek oraz zawodników, zarówno w oktagonie jak i poza nim. Jestem dumny, że mogę być obserwatorem jej kariery. Holly daje przykład do naśladowania nie tylko zawodnikom UFC, ale również innym profesjonalnym sportowcom, młodym dziewczynkom oraz chłopcom na całym świecie. Holly Holm jest liderką i wzorem do naśladowania.

Tak sama Holly zareagowała na wyróżnienie:

Jestem wdzięczna za nagrodę oraz za to, że wiem, że walczę również z czystymi rywalkami. Nie chciałam nigdy używać niedozwolonych substancji. Chciałam, aby moje sukcesy, wygrane, były efektem ciężkiej pracy, mojej woli walki i pasji. Czuję, że to dało mi pewność siebie – że osiągnęłam wszystko sama, bez wspomagaczy. Takie mam do tego podejście.

Holm (13-5 MMA) w swoim ostatnim pojedynku w oktagonie pokonała w rewanżu Raquel Pennington na UFC 246. Reprezentantka Jackson Wink MMA na swoim koncie ma pojedynki z m.in. Rondą Rousey, Amandą Nunes, Valentiną Shevchenko czy Germaine de Randamie. Tytuł mistrzowski w kategorii koguciej wygrała w walce z wcześniej wspomnianą „Rowdy”.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.