W 2021 roku kilkukrotnie próbowano zestawić duży pojedynek w wadze lekkiej za pośrednictwem grupy promotorskiej: Triller oraz Top Rank. Żadna z tych firm nie zdołała zagwarantować kontraktów dla Teofimo Lopeza oraz George Kambososa Jr. Finalnie promotor Eddie Hearn pokusił się o organizację tego starcia wraz z DAZN. Tym samym 27 listopada dojdzie do walki Teofimo Lopez vs George Kambosos Jr — w stawce znajdują się pasy WBA, IBF, WBO oraz pas magazynu The Ring. To starcie nie zostało pominięte w ofercie bukmachera Betclic, który przygotował specjalną opcję dla nowych graczy. Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

>>> POPRZEDNIE PRZEGLĄDY KURSÓW BETCLIC

⇒ Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Mistrz wagi lekkiej — Teofimo Lopez po zwycięstwie nad popularnym Vasylem Lomachenką stanie do obrony pasów: WBA, IBF, WBO oraz The Ring. Jego rywalem 27 listopada będzie George Kambosos Jr, a bój odbędzie się w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Transmisją tego wydarzenia zajmie się platforma DAZN.

Teofimo Lopez swoją popularność zawdzięcza rozbiciu Vasyla Lomachenki w 2020 roku. W dwunastorundowym, zaciętym starciu — Amerykanin zaprezentował się ze znakomitej strony i w oczach sędziów był lepszy. Tym samym został nowym mistrzem kategorii do 160 funtów. Wcześniej przed unifikacją pasów z Ukraińcem zdobył mistrzostwo organizacji IBF po szybkiej weryfikacji umiejętności Richarda Commeya. Co więcej, na swoim rozkładzie Teofimo posiada uznane nazwisko — Masayoshi’ego Nakataniego oraz Diego Magdaleno. Na ringach amatorskich ten pięściarz może pochwalić się zdobyciem Złotej Rękawicy w 2015 roku oraz brązowym medalem na Młodzieżowych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Lopez karierę amatorską zakończył w 2016 roku po Igrzyskach Olimpijskich, gdzie reprezentował Honduras. Przegrał on wtedy ze srebrnym medalistą Sofiane Oumihą.

Jak boksuje Teofimo Lopez? W ringu jest prawdziwym artystą, to zawodnik, który myśli o każdym swoim ruchu. Nie szuka bezsensownych wymian, bardzo często uderza kombinacjami. Do swojego arsenału dokłada kapitalny timing, który pokazał w walce z bokserskim geniuszem — Vasylem Lomachenką. Teofimo to pięściarz, który bardzo dobrze operuje ciosami prostymi i potrafi solidnie przymierzyć z dystansu. Jego uderzenie w wadze lekkiej jest mocne, potrafi posyłać rywali na deski za pomocą pojedynczego ciosu na korpus, co pokazał w kwietniu 2019 roku, kiedy boksował z Edisem Tatlim. Kluczem do sukcesu Lopeza w nadchodzącym starciu z pewnością będzie wywieranie presji oraz znakomita praca na nogach. Kambosos Jr. może nie dorównać tempu, które narzuci Teofimo.

George Kambosos Jr. wkraczając do mistrzowskiego pojedynku, jest obowiązkowym pretendentem z ramienia organizacji IBF. Australijczyk na zawodowych ringach zwyciężał 19 razy, a ostatnie dwie walki kończył niejednogłośną decyzją. Do uznanych nazwisk, które pokonał, należy: Lee Selby oraz Mickey Bey. Większość występów tego zawodnika miała miejsce w Sydney na lokalnych galach, jednak od 2018 roku musiał on boksować w Stanach Zjednoczonych, aby zyskać wartość na rynku. George nie mógł liczyć na bogatą karierę amatorską, więc po kilkunastu starciach zdecydował się na zawodową ścieżkę.

Czym może zaskoczyć pięściarz z Sydney? Przede wszystkim chaotycznymi akcjami, Kambosos uwielbia otwarte i szalone wymiany, których szuka w każdym boju. W bliskim dystansie lubi karcić przeciwników krótkimi i bardzo dynamicznymi ciosami sierpowymi oraz podbródkowymi. Do atutów George’a z pewnością należy szybkość oraz zawziętość. Ciężko wybić tego zawodnika z rytmu lub spowodować, aby chociaż na chwilę przestał atakować. Warto wskazać także na balans ciała pretendenta, w swoich walkach nie chowa się za podwójną gardą, a używa precyzyjnych uników.

Przebieg walki Teofimo Lopez vs George Kambosos Jr. jest naprawdę trudny do przewidzenia. Zarówno jeden, jak i drugi pięściarz nigdy nie doznał porażki w zawodowym boksie. Wydaje się, że Kambosos będzie szukał klinczu, bardzo bliskiego kontaktu i otwartych wymian, ponieważ to jego styl walki. Teofimo Lopez nastawi się na ataki z kontry oraz będzie chciał dystansować swojego przeciwnika, aby poszukać mocnego uderzenia. Problem w tym, że obaj panowie nigdy nie dają za wygraną i każdy z nich może pochwalić się dobrą kondycją. Wydaje się, że starcie potrwa 12 rund, kiedy do ringu wchodzi czołówka wagi lekkiej.

Typ: Uważam, że pojedynek mistrzowski potrwa pełen dystans. Początkowo będzie to wyrównany bój, George będzie dosięgał swoimi ciosami obecnego mistrza, jednak później przewagę powinien zyskać Lopez. Uważam, że jego spokój, który pokazał w walce z ukraińskim czempionem, jest bardzo trudny do zakłócenia. Kambosos w dwóch ostatnich pojedynkach nie mierzył się z takim kalibrem jak Teofimo, a miewał problemy.

Najlepsze typy od Betclic:

Liczba rund:
Powyżej 10,5 –1,40
Powyżej 9,5 – 1,50
Zakończenie walki: T.Lopez przez decyzję – 4,00
Wygrana na punkty: Tak – 3,50

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

33,383 komentarzy 114,290 polubień

Ciekawe czy Kambosos wytrzy powyzej 10...? :popcorn:

Odpowiedz polub

Avatar of w4ar
w4ar

Bellator
Welterweight

4,398 komentarzy 5,373 polubień

Nie wiem na ile to taka gadka a ile prawda, natomiast jeśli miałbym grać to live, biorąc pod uwagę doniesienia o kontuzji Lopeza:

@7 Kambose - wydaje się fajnym typem za drobne. Przyjąć umie, aktywnością może ukraść rundy a kondycyjnie i szybkościowo wygląda czasem lepiej niż Lopez.

Odpowiedz polub

Avatar of Djuk94
Djuk94

Shark Fights
Heavyweight

1,356 komentarzy 1,288 polubień

Nie wiem na ile to taka gadka a ile prawda, natomiast jeśli miałbym grać to live, biorąc pod uwagę doniesienia o kontuzji Lopeza:

@7 Kambose - wydaje się fajnym typem za drobne. Przyjąć umie, aktywnością może ukraść rundy a kondycyjnie i szybkościowo wygląda czasem lepiej niż Lopez.

Prawda, Kombosos jest mocny, akurat w ostatniej walce za dużo nie przyjął, bo robił odchylenia głową do tyłu, które sędziowie punktowali, a te ciosy nie miały prawie wcale mocy, dlatego punktacja była w miarę równa w walce Selby vs Kombosos.

Odpowiedz polub

click to expand...