Były mistrz wagi cruiser — Oleksandr Usyk stanie przed wielką szansą w wadze ciężkiej. Ukrainiec w kolejnym pojedynku zmierzy się z Anthonym Joshuą na stadionie Tottenhamu Hotspur. Do walki dojdzie 25 września, a w stawce znalazły się pasy WBA, IBF oraz WBO.

Promotor Oleksandra Usyka w ostatnich dniach zdradził, że kontrakt na walkę z Anthonym Joshuą zawiera klauzulę rewanżową, zatem najprawdopodobniej zobaczymy dwa spotkania w ringu. Według menedżera Oleksandr jest znakomicie przygotowany do tego pojedynku już w sierpniu i pod koniec września pokaże, na co go stać.

Jeżeli dochodzi do obowiązkowej obrony pasa, to klauzula rewanżowa nie jest obowiązkowa, ale zgodziliśmy się na warunki przedstawione przez Brytyjczyków. Usyk jest pewny swojej wygranej nad Joshuą i bez żadnych wątpliwości zgodził się na natychmiastowy rewanż.

Według doniesień ukraińskiego obozu Usyk do ringu wniesie około 215-220 funtów, zatem będzie znacznie lżejszy od Anthony’ego Joshuy, który w ostatnim pojedynku ważył 240 funtów.

Niektórzy nie widzą w Oleksandrze zawodnika wagi ciężkiej, a tak naprawdę mój podopieczny ma taki sam wzrost, wagę oraz zasięg ramion jak Muhammad Ali. Czy Ali nie był prawdziwym mistrzem wagi ciężkiej?

Życzę Anthony’emu samych dobrych okoliczności podczas obozu. Mam nadzieję, że nie dozna żadnych kontuzji. Ten pięściarz wiele osiągnął w tym sporcie, doszedł na sam szczyt i jest gwiazdą. Bardzo lubię Joshuę, ponieważ zawsze zachowuje spokój i klasę podczas wywiadów.

Anthony Joshua 12 grudnia 2020 roku pokonał Kubrata Puleva w Londynie i obronił pasy mistrzowskie organizacji WBA, IBF, WBO oraz IBO w wadze ciężkiej. Wcześniej udanie zrewanżował się Andy’emu Ruizowi Jr. za porażkę w lutym 2019 roku. Brytyjczyk na swoim rozkładzie posiada takie nazwiska jak: Povetkin, Parker, Takam, Klitschko, Whyte czy Breazeale. Co prawda popularny 'AJ’ nastawiał się na spotkanie z Tysonem Furym, jednak obóz mistrza WBC musiał podjąć Deontaya Wildera.

Oleksandr Usyk w zawodowej karierze nigdy nie przegrał. Zasłynął z wyczyszczenia dywizji Cruiser, gdzie nie miał sobie równych, a każdego rywala deklasował. W 2019 roku zdecydował się na transfer do wagi ciężkiej, podejmując Chazza Witherspoona w Chicago. Następnie przeszedł prawdziwy test w pojedynku z Derekiem Chisorą. Teraz jest oficjalnym pretendentem do tytułu WBO królewskiej kategorii wagowej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.