Właśnie mijają dobre dwa lata, odkąd organizacja UFC wymieniła się zawodnikiem z organizacją ONE Championship. Ben Askren walczący w kategorii półśredniej trafił tym sposobem do UFC, a Demetrious Johnson do azjatyckiego giganta.

W historii sportów walki i firm była to pierwsza, tak duża wymiana zawodnikami. UFC w tamtym czasie spodziewało się zamknięcia kategorii muszej, jednak Henry Cejudo uratował dywizję, pokonując T.J’a Dillashawa. Demetrious nie chciał jednak znaleźć się pod ścianą i postanowił, że przenosiny będą dobrą opcją, a przy okazji zachowa płynność finansową.

Chatri Sityodtong — założyciel ONE Championship w wywiadzie dla MMAFighting przyznał, że z jego strony była to najlepsza transakcja, której dokonał.

W czasie wymiany Ben Askren powinien już kończyć karierę, był skończony. Miał ogromny problem ze swoim biodrem, a mimo to wszedł do UFC. Prawda jest taka, że Ben nawet nie mógł odpowiednio się przygotować do swojego debiutu i dalszych losów.

Popatrzcie na wszystkie osiągnięcia Demetriousa Johnsona, jest legendą sportów walki. Obronił pas organizacji UFC wiele razy, miał problemy podczas swoich starć w ONE, ale mimo to zdobył pas. Moim zdaniem ma jeszcze wiele do zaoferowania, przed nim stoi jeszcze wiele sukcesów. To zdecydowanie był najlepszy ruch z naszej strony.

Obecnie Askren przygotowuje się do starcia bokserskiego z Jakiem Paulem, oczywiście po operacji biodra. Sityodtong zdradził, że jego były zawodnik wyleczył już w pełni swoją kontuzję i jest gotowy do solidnych treningów.

Ben przeszedł operację biodra, rozmawialiśmy wczoraj i mówił, że teraz czuje się o niebo lepiej. Naprawdę wpakował się w ciekawą walkę w dodatku na ringu. Askren był od zawsze zapaśnikiem, ale Paul to YouTuber, a nie bokser więc nie skreślajcie Bena. To naprawdę interesujący pojedynek.

Trzeba przyznać organizacji ONE Championship, że ta wykonała dwa lata temu doskonały ruch marketingowy. Oddali oni Bena Askrena, który zmagał się z kontuzjami za jednego z najlepszych zawodników wszechczasów. W dodatku w Azji zawsze znajdzie się o wiele więcej zawodników, którzy walczą w niższych kategoriach wagowych, a w Ameryce w obecnym czasie waga musza kurczyła się w bardzo szybkim tempie. Zawodnicy na wieści o wycięciu dywizji przechodzili do konkurencji, jednak do dzisiaj waga musza istnieje w UFC i ma mocnego mistrza — Deivesona Figueiredo.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Navio

Shark Fights </br><b> Light Heavyweight</b>

1,305 komentarzy 1,426 polubień

TO był najgorszy interes w karierze Danki. Wymienił najlepszego zawodnika w historii wagi muszej na najgorszego w historii wagi półsredniej.

Odpowiedz 8 polubień

Raven

Brutaal</br><b0> Bantamweight</b>

443 komentarzy 364 polubień

Zamienił Łysy Stryjek, małą siekierkę na kudłaty kijek... Zabawne, że Danka pierdolnął takiego biznesowego babola. Myślę, że wynika to z tego, że nigdy nie doceniał takiego oktagonowego czarodzieja jak Myszowaty, tak jak na to zasługiwał. Karma to mściwa suka, Panie Biały.

Odpowiedz 1 Like

flyingleb

Brutaal</br><b> Light Heavyweight</b>

585 komentarzy 1,032 polubień

Myszę wyjaśnił Triple Clown i dodatkowo on #Nikogo. Ben przynajmniej zarobił Dance trochę szekli.

Odpowiedz polub

Masta

Vale Tudo </br><b> Open</b>

21,423 komentarzy 35,636 polubień

trzeba przyznać organizacji ONE Championship, że ta wykonała dwa lata temu doskonały ruch marketingowy.

Demencjusz Dzonsen i dobry ruch marketingowy w jednym zdaniu??:juanlaugh:

Odpowiedz 3 polubień

straszny_raptor

Legacy FC </br><b> Featherweight</b>

1,933 komentarzy 2,261 polubień

Zamienił Łysy Stryjek, małą siekierkę na kudłaty kijek... Zabawne, że Danka pierdolnął takiego biznesowego babola. Myślę, że wynika to z tego, że nigdy nie doceniał takiego oktagonowego czarodzieja jak Myszowaty, tak jak na to zasługiwał. Karma to mściwa suka, Panie Biały.

Eee, przecież o to Danie chodziło, udowodnił, że poziom ONE jest niższy, bo jego zawodnik jest tam mistrzem, a ich zawodnik dostał u niego bęcki.

Odpowiedz 2 polubień

B
Benny

Oplot Challenge </br><b> Middleweight </b>

83 komentarzy 108 polubień

oj pamiętam że w pierwszej walce DJ w One tak łatwo mu nie poszło, walczył z takim azjatyckim bykiem i pierwsza runda była bardzo wyrównana, a w drugiej wyczarował suba

Odpowiedz polub

Pacman

Jungle Fight</br><b> Welterweight</b>

301 komentarzy 493 polubień

Niby One wyszło na tej wymianie lepiej bo Mysza to ścisły top p4p ale to Ben zrobił szum swoimi trzema walkami w UFC

#ben najlepszy

Odpowiedz 3 polubień

Jebuch

Brutaal</br><b> Super Heavyweight</b>

650 komentarzy 1,438 polubień

Śmiechy hihy , ale Ben zrobił wiecej w kierunku popularyzacji UFC niż DJ.
Paradoks, ale jednak... Ben najlepszy :beczka:

Odpowiedz 1 Like

bassline9

Oplot Challenge </br> <b>Featherweight </b>

18 komentarzy 7 polubień

TO był najgorszy interes w karierze Danki. Wymienił najlepszego zawodnika w historii wagi muszej na najgorszego w historii wagi półsredniej.

No nie wiem, tym posunięciem pokazał ile jest warty mistrz ONE w lidze mistrzów.

Odpowiedz polub