Swoją zawodową karierę rozpoczynał od walki w 165 funtach, potem była waga półśrednia, waga lekka, a teraz najprawdopodobniej jeszcze wyżej. Popularny Sage Northcutt na swoim Instagramie chwali się swoją muskulaturą.

Amerykanin przygodę z MMA rozpoczął w wieku 4 lat, miał epizody w karate, kickboxingu za sprawą swojego ojca, który był utalentowanym zawodnikiem. Sage w wieku 9 lat został Mistrzem Świata młodzików w karate, a także rozpoczął karierę amatorską w kickboxingu i dorobił się rekordu 15-0.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Northcutt w 2015 roku trafił do UFC, bardzo szybko wygrał dwie walki, a następnie poległ w parterze z Bryanem Barbareną. Po tym starciu jego talent w oczach kibiców nieco przygasł, ale znów powrócił po UFC 200. Niedługo potem przeplatanka porażek i zwycięstw Sage’a znowu wróciła i poddał go Mickey Gall. Kolejne występy w UFC nie były już widowiskowe, co prawda Sage wygrał trzy walki z: Michelem Uqinonesem, Thibaultem Goutim i Zakiem Ottowem, jednak zaliczył wylot z organizacji i trafił do ONE Championship, gdzie przyjęty został jako gwiazda.

Niestety, marzenia Northcutta zostały szybko rozbite przez Cosmo Alexandra, który brutalnie znokautował młodego zawodnika. Efektem nokautu było złamanie czaszki w ośmiu miejscach. Od tamtej pory nie wiadomo, czy Northcutt w ogóle powróci do czynnej rywalizacji. Sam Chatri Sityodtong, dyrektor azjatyckiego giganta MMA, jeszcze kilka miesięcy temu twierdził, że zapewni Sage’owi kolejne występy i niebawem zostanie mistrzem jego organizacji:

Marzeniem tego chłopaka jest mistrzostwo w MMA, Kickboxingu oraz Muay Thai dla One Championship. My pokazujemy nie tylko MMA, ale ogólnie mieszane sztuki walki, więc stwierdzam, że jest to możliwe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Jak widać jednak po zamieszczanych zdjęciach przez Amerykanina, brakuje treningów MMA. Zawodnik publikuje tylko nagrania z siłowni i promuje suplementy. Niewykluczone, że Sage zajmie się już tylko kulturystyką, uwarunkowania do tego sportu w jego wypadku są naprawdę świetne.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.