Bahrańska organizacja Brave CF poinformowała w swoich mediach społecznościowych o dwóch pojedynkach dodanych do karty walk najbliższej kwietniowej gali. W obydwóch starciach zawalczą Polacy.

W kategorii półśredniej były zawodnik UFC, Marcin Bandel stoczy swój pojedynek z Luisem Felipe Diasem podczas gali Brave CF 58.

Bandel (MMA 20-7-1) wróci do akcji po udanym debiucie dla bahrańskiej organizacji. We wrześniu ubiegłego roku podczas Brave CF 54 duszeniem zza pleców poddał w pierwszej rundzie starcia Magomeda Ayskhanova. Polak miał okazję stoczyć dwa pojedynki dla organizacji UFC, jednak obydwa przegrywał przed czasem i został zwolniony. „Bomba” w swojej karierze walczył również dla m.in. ACA, FEN czy EMC. Bandel aż 18 z 20 zwycięstw odnosił przez poddania.

Felipe Dias (14-3) w starciu z Polakiem zadebiutuje dla Brave CF. Brazylijczyk miał zaplanowane dwie walki na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy, jednak obydwie zostały odwołane. Felipe Dias nie walczył w MMA od sierpnia 2020 roku, kiedy to wygrał przez poddanie swój pojedynek z Vanilto Antunes podczas gali Shooto Brasil 100. 13 z 14 zwycięstw osiągał przed czasem.

W limicie kategorii lekkiej, Maciej Gierszewski zmierzy się z Mołdawianinem Mihailem Kotrutą.

Gierszewski (MMA 8-6) wróci po rocznej przerwie do klatki bahrańskiej organizacji. Ostatni swój pojedynek skończył z tarczą, pokonując przez TKO w drugiej rundzie Felipe Silvę podczas gali Brave CF 50. Polak w swojej karierze walczył również dla takich organizacji jak np. Cage Warriors czy BAMMA. Na co dzień do swoich walk przygotowuje się w Irlandii Północnej.

Kotruta (MMA 13-2) wróci po nieudanym debiucie dla Brave CF. Swój pierwszy pojedynek przegrał z Niemcem, Mohamedem Grabinskim przez TKO w pierwszej rundzie podczas wrześniowego wydarzenia. Kotruta większość swojej kariery spędził w ukraińskiej organizacji WWFC, w której był mistrzem kategorii półśredniej. 9 z 13 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Gala Brave CF 58 odbędzie się 30 kwietnia w Incheon w Korei Południowej. Na chwilę obecną bahrańska organizacja nie ogłosiła innych starć, które będą miały miejsce podczas wydarzenia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

m
miszaa

ONE FC
Heavyweight

2,598 komentarzy 5,239 polubień