Dustin Poirier jest gotowy na powrót do oktagonu UFC po rehabilitacji kontuzjowanego biodra. Były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej ma już pomysł na swoją kolejną walkę. „The Diamond” jest zainteresowany drugą walką z Justinem Gaethje. „Highlight” chciałby, aby ten pojedynek odbył się na karcie walk w kwietniu, gdzie zmierzą się Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson.

Poirier w ostatniej walce musiał uznać wyższość mistrza kategorii lekkiej, Khabiba Nurmagomedova, który poddał go w trzeciej rundzie pojedynku. Jego potencjalny rywal ma ostatnio świetną formę – Gaethje wygrał trzy walki z rzędu.

Obaj panowie już raz walczyli ze sobą w kwietniu 2018 roku. Wtedy górą był Poirier, który po najlepszej walce tego wieczoru odprawił Justina ciosami w czwartej rundzie wyrównanego starcia.

Główną atrakcją UFC 249, na której panowie chcieliby zawalczyć, jest pojedynek Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem o pas mistrzowski kategorii lekkiej UFC. Pojedynek zestawiany był kilkukrotnie w przeszłości. Zarówno Gaethje jak i Poirier mogliby zastąpić Rosjanina albo Amerykanina w przypadku wycofania się z walki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.