Charles Oliveira w dominującym stylu zwyciężył na UFC 256 z jednym z najlepszych zawodników kategorii lekkiej. „Do Bronx” po świetnym pokazie swoich umiejętności pokonał przez decyzję sędziowską Tony’ego Fergusona nie pozostawiając wątpliwości, że należy do czołówki kategorii do 70 kilogramów. Po walce Oliveira stwierdził, że chce teraz bić się z wygranym starcia Conora McGregora i Dustina Poiriera. To odbędzie się 23 stycznia 2021 roku na UFC 257.

Khabib przyrzekał na grób swojego ojca, że nie wróci. Kiedy mężczyzna tak robi to nie sądzę, że złamie słowo. Justin Gaethje może iść się bić z kimkolwiek. Ja chcę walczyć z wygranym starcia Conora McGregora i Dustina Poiriera. Mam 8 wygranych z rzędu, 7 z nich zdobyłem przed czasem. Nie dopuszczam do werdyktu sędziowskiego, kończę walki. Chcę bić się o pas mistrzowski.

Oliveira (MMA 30-8, 1 NC) jak sam wspomniał, na UFC 256 przedłużył swoją passę do 8 zwycięstw z rzędu. Specjalista od brazylijskiego jiu-jitsu wcześniej wygrywał m.in. z Kevinem Lee, Jaredem Gordonem, czy Jimem Millerem. „Do Bronx”, który przed UFC 256 plasował się na 7 miejscu w rankingu wagi lekkiej, jest obecnie jednym z głównych kandydatów do walki o tytuł. W czołówce tej dywizji są m.in. McGregor, Poirier, Gaethje, Chandler, Ferguson czy Dan Hooker.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.