Po nieudanym epizodzie w organizacji KSW, Jason Wilnis, wraca do swojego poprzedniego pracodawcy, Levels Fight League. Holender zmierzy się w pojedynku dywizji średniej z Egipcjaninem, Ahmedem Samim podczas szóstej gali LFL. Informację przekazała organizacja w swoich mediach społecznościowych.

Wilnis (MMA 2-1) w swoim ostatnim pojedynku zadebiutował w maju dla polskiej organizacji na KSW 70. 31-latek odniósł pierwszą porażkę na zasadach MMA, przegrywając z Radosławem Paczuskim. W trzeciej rundzie sędzia przerwał pojedynek z powodu złamanego palca Holendra. Wcześniej Wilnis występował w LFL, gdzie odniósł obydwa zwycięstwa, jedno z nich miało miejsce przed czasem. Przed karierą w MMA toczył swoje boje w najlepszej organizacji K-1, Glory, gdzie pokonywał takich zawodników jak m.in. Alex Pereira czy mistrz UFC, Israel Adesanya.

Sami (MMA 7-2) w ostatniej walce również odniósł porażkę. Podczas czerwcowej gali LFL 5 poddał go gilotyną nowy nabytek KSW, Tom Breese, w walce o pas wagi średniej. Przegrana z Anglikiem przerwała serię sześciu zwycięstw. W swojej karierze Egipcjanin walczył również m.in. dla organizacji UAE Warriors. 6 z 7 zwycięstw zdobywał przez skończenia swoich rywali przed czasem.

Gala LFL 6 odbędzie się 2 października w Amsterdamie. Pojedynek Wilnisa z Samim będzie drugą walką wieczoru. W najważniejszym starciu wydarzenia o pas wagi półśredniej zmierzy się Melvin van Suijdam z Liamem Etebarem. Podczas gali swoje pojedynki stoczy również trzech Polaków: Adrian Osmański, Max Siewruk oraz Patryk Molka.

Levels Fight League jest holenderską organizacją, która pierwszą galę zorganizowała w maju 2021 roku. Wszystkie swoje dotychczasowe wydarzenia odbywały się w Amsterdamie. Gale League Fight League będą transmitowane od najbliższego wydarzenia w platformie Viaplay.