Polska organizacja potwierdziła walkę wieczoru gali XTB KSW 107. W kolejnej obronie pasa wagi ciężkiej Phil De Fries podejmie Arkadiusza Wrzoska. XTB KSW 107 odbędzie się 14 czerwca w obiekcie Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu.

De Fries (MMA 26-6, 1 NC) obronił pas kategorii ciężkiej podczas gali XTB KSW 100 w listopadzie. 38-latek po raz drugi w karierze pokonał Darko Stosicia przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. Dla Phila była to jedenasta udana obrona tytułu. Anglik w KSW walczy i dzierży pas mistrzowski od kwietnia 2018. Wcześniej rywalizował w takich organizacjach jak m.in. UFC czy Bellator. W swojej karierze Phil pokonywał m.in. Augusto Sakaia, Szymona Bajora, czy Tomasza Narkuna.

Wrzosek (MMA 6-0) od początku kariery MMA występuje w KSW. Zawodnik z Warszawy odniósł w 2024 roku trzy zwycięstwa przez nokaut w mniej niż minutę. W ostatniej walce skończył Matheusa Scheffela w 25 sekund na jubileuszowej gali XTB KSW 100. Wcześniej Polak w maju na XTB KSW 94 zwyciężył z Arturem Szpilką. W przeszłości Polak rywalizował z powodzeniem w K-1 w m.in. uznanej organizacji Glory. Wrzosek zajmuje 3. miejsce w rankingu kategorii ciężkiej KSW. 5 z 6 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

96 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Championship

29,479 komentarzy 161,563 polubień

Fryta ma samych tylko przegranych tyle co Wrzosek walk...

Odpowiedz 16 polubień

Avatar of Patrosixxx
Patrosixxx

UFC
Heavyweight

18,712 komentarzy 36,044 polubień
Avatar of kovalek2
kovalek2

WSOF
Light Heavyweight

3,350 komentarzy 9,141 polubień

Za wczesnie dla Wrzoska, Fryta go przemieli

Odpowiedz 20 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Heavyweight

19,809 komentarzy 58,329 polubień

Arek :cmgkeepgoing: :conorsalute:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

UFC
Middleweight

10,969 komentarzy 48,581 polubień

Jak Arek nie odpali jakiejś petardy jak w pierwszej walce z Harim to zostanie zabetonowany na glebie i ubity albo poddany. Za szybko IMO.

Odpowiedz 14 polubień

Avatar of Starvin' Marvin
Starvin' Marvin

ONE FC
Middleweight

2,475 komentarzy 16,969 polubień

Kawul i Lewy to chyba pielgrzymkę na kolanach do Częstochowy obrócą byle tylko wymodlić jakiegoś lucky puncha dla Wrzoska :werdum:

Odpowiedz 14 polubień

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

Bellator
Heavyweight

4,826 komentarzy 11,513 polubień

Takie newsy to ja lubię :penn::goldi:
Arek jest świetny, ale Fryta jest świetniejszy

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of tucznik
tucznik

M-1 Global
Welterweight

3,741 komentarzy 16,259 polubień

Genialny meczmejking KsTfu. Przecież oczywiste jest to, że Phil doprowadzi do zwarcia, z którego Wrzosek nie ucieknie. Nie ucieknie też z obalenia. I będzie większe znęcanie w parterze się lub deklasacja jak w jego drugiej walce z NarkunTim.

Jakaś tam jest niewielka szansa, że Wrzosek zdąży go ustrzelić zanim nie zacznie się tarzanie na glebie, ale Phil to przecież nie jest pacan pokroju Arczi Balda.

Pod kątem mma -- jako przekrojowego sportu -- okrutny missmatch.

Odpowiedz 21 polubień

K
Kippro

Oplot Challenge
Middleweight

81 komentarzy 407 polubień

Za wczesnie dla Wrzoska, Fryta go przemieli

Pytanie czy kiedykolwiek nadszedł by moment dla Wrzoska aby był gotowy. Parteru nie nadrobi chyba nigdy. Phill pewnie chwilę pobawi się w sójkę a jak wyczuje kłopoty obali i skończy w parterze

Odpowiedz 11 polubień

Avatar of Michael Angelo
Michael Angelo

Bellator
Welterweight

4,420 komentarzy 25,698 polubień

Fryta ma samych tylko przegranych tyle co Wrzosek walk...

To chyba rekord kolejny :fjedzia:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

Bellator
Heavyweight

4,826 komentarzy 11,513 polubień

Genialny meczmejking KsTfu. Przecież oczywiste jest to, że Phil doprowadzi do zwarcia, z którego Wrzosek nie ucieknie. Nie ucieknie też z obalenia. I będzie większe znęcanie w parterze się lub deklasacja jak w jego drugiej walce z NarkunTim.

Jakaś tam jest niewielka szansa, że Wrzosek zdąży go ustrzelić zanim nie zacznie się tarzanie na glebie, ale Phil to przecież nie jest pacan pokroju Arczi Balda.

Pod kątem mma -- jako przekrojowego sportu -- okrutny missmatch.

Niby tak, ale kogo ma Filip dostać? Stolica znowu?

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of alww
alww

UFC
Middleweight

12,319 komentarzy 68,880 polubień

Na ostatnie 4 walki wrzosek bił sie z 4 bumami z czego 2 nie bylo zawodnikami mma, pozostałych dwoch to chuj wie.

W ciagu tych 4 walk nie przeskakał nawet jednej całej rundy.

Szanse z Philem? Jak w ciągu pierwszych 60 sekund nie trafi czymś to sromotnie przepierdoli.

Włodarzom chyba się dupa pali i próbują desperackich ruchów, najpierw to wrzoskowi wypadałoby dać kogoś konkretnego kto go przyciśnie do tej siatki a Arek zobaczy na ile rzeczywiście ma paliwa do takiej walki

Odpowiedz 28 polubień

F
Faryzejusz

WSOF
Bantamweight

3,140 komentarzy 8,168 polubień

Mam nadzieje, że Frytka zdeklasuje Wrzoska najszybciej jak to możliwe. Tutaj jedyna szansa Arka to jakiś szybki nokaut bo walka się skończy do pierwszego obalenia.

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

Bellator
Heavyweight

4,826 komentarzy 11,513 polubień

Na ostatnie 4 walki wrzosek bił sie z 4 bumami z czego 2 nie bylo zawodnikami mma, pozostałych dwoch to chuj wie.

W ciagu tych 4 walk nie przeskakał nawet jednej całej rundy.

Szanse z Philem? Jak w ciągu pierwszych 60 sekund nie trafi czymś to sromotnie przepierdoli.

Włodarzom chyba się dupa pali i próbują desperackich ruchów, najpierw to wrzoskowi wypadałoby dać kogoś konkretnego kto go przyciśnie do tej siatki a Arek zobaczy na ile rzeczywiście ma paliwa do takiej walki

Ale kogo? :travolta:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of kovalek2
kovalek2

WSOF
Light Heavyweight

3,350 komentarzy 9,141 polubień

Pytanie czy kiedykolwiek nadszedł by moment dla Wrzoska aby był gotowy

Oczywiście. Jak Fryta odejdzie na emeryture, Wrzosek moglby z jakims krolem nokałtu z Somalii wygrac pas i dzierzyc go do konca swiata.
Zepsuja sobie Wrzoska w ten sposob.

Chyba ze Fryta sie podlozy a po walce jebnie w klatce browara, zagryzie pierogiem i oglosi ze konczy z mma bo spotkal lepszego gladiatora.

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of alww
alww

UFC
Middleweight

12,319 komentarzy 68,880 polubień

Ale kogo? :travolta:

Nie wiem, niech ściągną jakiegoś drugiego ulanca co lubi dociskac do siatki a nie nazywa się de fries

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Thomas McThomas
Thomas McThomas

Brutaal
Light Heavyweight

608 komentarzy 1,208 polubień

Do jednej bramki stosując nomenklaturę piłkarską, Filip z wysp przez przeleżenie 25 minut. :cmgkeepgoing:

Odpowiedz polub

Avatar of Dawid _Ozdoba-Legenda
Dawid _Ozdoba-Legenda

UFC
Middleweight

11,227 komentarzy 30,973 polubień

Genialny meczmejking KsTfu. Przecież oczywiste jest to, że Phil doprowadzi do zwarcia, z którego Wrzosek nie ucieknie. Nie ucieknie też z obalenia. I będzie większe znęcanie w parterze się lub deklasacja jak w jego drugiej walce z NarkunTim.

Jakaś tam jest niewielka szansa, że Wrzosek zdąży go ustrzelić zanim nie zacznie się tarzanie na glebie, ale Phil to przecież nie jest pacan pokroju Arczi Balda.

Pod kątem mma -- jako przekrojowego sportu -- okrutny missmatch.

Ja myślę, że będzie kopał łydę i uciekał, jak ostatnio Paczuski robił. Gruby panikował po kilku kopnięciach Sakai'a w 1 rundzie, to tutaj jest jeszcze większa szansa. A jak nie bedzie miał już możliwosci ruchu, to wtedy go ujebać.

Odpowiedz polub

click to expand...
Avatar of Patrosixxx
Patrosixxx

UFC
Heavyweight

18,712 komentarzy 36,044 polubień

Ja myślę, że będzie kopał łydę i uciekał, jak ostatnio Paczuski robił. Gruby panikował po kilku kopnięciach Sakai'a w 1 rundzie, to tutaj jest jeszcze większa szansa. A jak nie bedzie miał już możliwosci ruchu, to wtedy go ujebać.

Phil go zlapie i przewroci. W parterze bedzie gwalt. Phil to swietny grappler

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of tucznik
tucznik

M-1 Global
Welterweight

3,741 komentarzy 16,259 polubień

Niby tak, ale kogo ma Filip dostać? Stolica znowu?

Stosica to powinien dostać właśnie Wrzosek dla którego walka w Philem to za duży przeskok.

A z Philem to zagwozdka, tyle że czy to jest mój albo Twój problem? Jeżeli oni chcą się bawić w organizację, ba twierdzić, że są drugą siłą na świecie, to niech sięgną głębiej do portfela, niech przetrząsną mocniej rynki i znajdą godnego przeciwnika dla swojego zasłużonego, wieloletniego, championa.

Bo to jest starcie dobre marketingowo, ale sportowo to jest lekki śmiech na sali.

Odpowiedz 12 polubień

Avatar of Dawid _Ozdoba-Legenda
Dawid _Ozdoba-Legenda

UFC
Middleweight

11,227 komentarzy 30,973 polubień

Phil go zlapie i przewroci. W parterze bedzie gwalt. Phil to swietny grappler

Nie może dojść do parteru, żeby to Arek wygrał :)

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Punisher14
Punisher14

ONE FC
Bantamweight

2,282 komentarzy 5,301 polubień

Do jednej bramki stosując nomenklaturę piłkarską, Filip z wysp przez przeleżenie 25 minut. :cmgkeepgoing:

Widzę, że cenisz cardio Wrzoska. Jak parter, to Filip ubije, albo podda w max 3.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Michael Angelo
Michael Angelo

Bellator
Welterweight

4,420 komentarzy 25,698 polubień

Ale kogo? :travolta:

Mariusz Pudzianowski
Eddie Hall
Marty Ford
Todd Duffy
Ewentualnie Brock Lesnar :wtf2:

Odpowiedz 9 polubień

Avatar of Patrosixxx
Patrosixxx

UFC
Heavyweight

18,712 komentarzy 36,044 polubień

Nie może dojść do parteru, żeby to Arek wygrał :)

Dlatego wygra Phil!

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Punisher14
Punisher14

ONE FC
Bantamweight

2,282 komentarzy 5,301 polubień

Tak odbiegając. Czekam na mecz, a że mam canal plus, skakałem po kanałach i trafiłem na program "Bez gardy". Gościem jest Mario, prowadzacy to Durniat. Dramat...

Odpowiedz 1 Like

Avatar of tucznik
tucznik

M-1 Global
Welterweight

3,741 komentarzy 16,259 polubień

Ja myślę, że będzie kopał łydę i uciekał, jak ostatnio Paczuski robił. Gruby panikował po kilku kopnięciach Sakai'a w 1 rundzie, to tutaj jest jeszcze większa szansa. A jak nie bedzie miał już możliwosci ruchu, to wtedy go ujebać.

Przecież to była parodia walki. Wrzosek takim czikenem jak miszcz kickboksingu nie jest ;-) No i Silve zestawiać z de Friesem trochę nie wypada ;-)

A Sakai to przecież o wiele bardziej otrzaskany i wszechstronny zawodnik mma niż Wrzosek Phil musiał być ostrożny we wszystkich płaszczyznach.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Championship

29,479 komentarzy 161,563 polubień

Mogą spróbować podtruć Phila jakimś, np. salami :awesome:

Odpowiedz 9 polubień

Avatar of KML
KML

EFC Africa
Lightweight

2,816 komentarzy 6,609 polubień

Dobrze, że jeszcze tego ME Wrzoska na stadionie Wisły w Krakowie nie zrobili:facepalm: Na prawdę w ten letni miesiąc nie daliby rady jakoś zaadoptować tego stadionu Legii pod taką galę? Zadbać tylko o to, żeby odpowiednio zabezpieczyć miejsce walki i wyjścia dla zawodników przed ewentualnymi złymi warunkami atmosferycznymi. Kibice radzą sobie podczas ulew w meczu piłkarskim to i tutaj, by sobie poradzili. W Szwecji jak Guss walczył w środku zimy na UFC to nikomu to nie przeszkadzało. Ludzie po prostu dobrali odpowiedni strój do temperatury, a UFC zadbało o to, by odpowiednio przygotować event i chyba żaden z zawodników potem nie narzekał, że coś było nie tak. Tam walczyło dużo ciepłolubnych zawodników i nikt nie miał żadnego problemu. Imperatorów się robić nie chce i tylko wymyslają sobie wymówki.

Odpowiedz 4 polubień

click to expand...
Avatar of Siwy25_1
Siwy25_1

UFC
Light Heavyweight

14,401 komentarzy 111,238 polubień

Mogą spróbować podtruć Phila jakimś, np. salami :awesome:

Łatwiej tabletki na sraczkę schować w pierogach.

:roberteyeblinking:

Odpowiedz 8 polubień