Petr Yan nie ma zamiaru czekać na decyzję aktualnego mistrza kategorii koguciej, Henry’ego Cejudo. Rosjanin na swoim profilu na Twitterze postanowił zignorować mistrza. Poprosił organizację UFC o walkę z Aljamainem Sterlingiem o „prawdziwy” pas mistrzowski kategorii koguciej.

Jeśli „Potrójny Klaun” Henry Cejudo szuka łatwych walk o „większe” pieniądze to niech idzie walczyć o pas mistrzowski bez podziału na płeć. Ja chcę zawalczyć z Aljamainem Sterlingiem o prawdziwy tytuł mistrzowski kategorii koguciej.

„Funkmaster” zareagował na propozycję „No Mercy”:

Jestem gotowy na 5 rund o złoto!

Zarówno Yan jak i Sterling nawołują o walkę o pas mistrzowski kategorii koguciej UFC. Mistrz ma jednak inne plany – po walce Jose Aldo z Marlonem Moraesem na UFC 245, Cejudo proponował pojedynek z byłym mistrzem kategorii piórkowej. Jak wiemy Aldo przegrał, lecz według wielu specjalistów to on powinien być zwycięzcą przez decyzję sędziowską.

Obaj panowie mogą pochwalić się świetnymi seriami zwycięstw. Yan od czasu angażu w UFC nie przegrał pojedynku – wygrał 6 walk z rzędu, w tym z Urijah Faberem czy Jimmiem Riverą. Sterling wygrał 4 walki z rzędu. W ostatnim pojedynku zwyciężył z Pedro Munhozem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.