Petr Yan nie ma zamiaru oszczędzać aktualnego mistrza kategorii koguciej UFC, Henry’ego Cejudo. Rosjanin w wywiadzie dla MMA Fighting zaatakował „Triple C”, który nawołuje o walkę z Jose Aldo. Według Yana, nie jest to zachowanie godne mistrza.

Kompletnie nie szanuję Cejudo. Prośby o walkę z Aldo nie są w ogóle godne bycia mistrzem. Chcesz walczyć z kimś kto przegrał ostatnie walki i nie jest nawet w najlepszej formie w swojej karierze. Jesteś mistrzem, musisz bronić tytuł z zasługującym na to pretendentem. Nie powinieneś wyzywać do walki kogoś, kto właśnie przegrał. Cejudo to żart i właśnie pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Wszyscy widzicie, że „Potrójny Klaun” próbuje unikać walki ze mną. Nie wypowiedział nawet ani razu mojego imienia. Widzę w nim ogromną słabość. Zróbmy tę walkę jeśli jesteś prawdziwym mistrzem – udowodnij, że nie mam racji.

Jeśli UFC zestawi Cejudo z Aldo, nie będę z tego zadowolony, tak samo jak miliony fanów na całym świecie. To będzie kolejny cios dla sportu jakim jest MMA. Nie widzę nic ciekawego w tym zestawieniu. Pas mistrzowski UFC straci swoją wartość jeśli takie rzeczy będą nadal się działy.

Yan w ostatnim pojedynku pokonał Urijah Fabera. Rosjanin dołączył do UFC w czerwcu 2018 roku. Od tamtej pory wygrał 6 walk z rzędu. Pokonał w tym czasie m.in. Jimmiego Rivierę czy Johna Dodsona.

ŚWIĄTECZNY CRINGE – CEJUDO ATAKUJE DZIENNIKARZY

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.