Peter Sobotta zadebiutuje w nowej dla siebie kategorii wagowej w UFC na gali w Kopenhadze. Rywalem zawodnika będzie znany polskim fanom, Alessio di Chirico. Walka odbędzie się 28 września.

Sobotta (17–6–1) w ostatnich 4 walkach ma bilans 2-2. Na marcowej gali w 2018 roku w Londynie przegrał on z Leonem Edwardsem. Jak widać po pojedynku w kategorii półśredniej postanowił on przestać ciąć wagę i spróbować swoich sił w dywizji do 84 kilogramów.

Di Chirico (12-3 MMA) w ostatnich 4 pojedynkach ma taki sam bilans jak urodzony w Polsce rywal. Włoch na UFC on ESPN+ 12 przegrał przez decyzję sędziowską z Kevinem Hollandem. W swojej karierze mierzył się on z m.in. Adamem Kowalskim czy Andrzejem Grzebykiem.

17 KOMENTARZE

 1. Petara dawno nie było a szkoda. Jeżeli to ostatnia walka, to także szkoda, zawsze lubiłem gościa. Jedziesz jamajski wojowniku!

 2. Trochę mnie dziwi ta waga średnia, nie pamiętam żeby miał problemy z robieniem wagi wcześniej. Tak czy inaczej Powodzenia Piotrek. WAR!!!

 3. To juz było pewnie poruszane, ale niech ktoś wyjaśni czy to Polak, Niemiec, czy Jamajczyk? Bez szydery pytam, serio ciekaw jestem z jakim krajem on się utożsamia

 4. To juz było pewnie poruszane, ale niech ktoś wyjaśni czy to Polak, Niemiec, czy Jamajczyk? Bez szydery pytam, serio ciekaw jestem z jakim krajem on się utożsamia

  Mi to sie wydaje, ze on sie utożsamia zarówno z Polską jak i Niemcami. A, ze chcial zrobic na zlosc roznorakim napinaczom to se wychodzi jako rastajamajczyk. Tu nie ma nic skomplikowanego.

 5. Mi to sie wydaje, ze on sie utożsamia zarówno z Polską jak i Niemcami. A, ze chcial zrobic na zlosc roznorakim napinaczom to se wychodzi jako rastajamajczyk. Tu nie ma nic skomplikowanego.

  Tylko ortalionowym husarzom tradycyjnie coś przeszkadzało 😆

 6. Bardzo dobra zagadka. Do tej pory zastanawiam się, kto to ten Grzebyk.

  Grzebyk to taki mały grzebień. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam serdecznie :kis:

 7. WAR PIOTREK! MUSISZ!

  To juz było pewnie poruszane, ale niech ktoś wyjaśni czy to Polak, Niemiec, czy Jamajczyk? Bez szydery pytam, serio ciekaw jestem z jakim krajem on się utożsamia

  Oczywiście, że Polak. Jest Polakiem, czuje się Polakiem i nic tego nie zmieni – sam chciał latami, by MMAROCKS go umieściło w rankingu PL.

  Natomiast od dziecka mieszka w Niemczech, tam dorastał itd, więc po tylu latach jest naturalne, że czuje się również reprezentantem tego kraju.

  I zjebom taki fakt najzwyczajniej przeszkadza i na siłę odmawiają mu bycia Polakiem. Ale co poradzisz na debili? Piotrek przywdział jamajską flagę, by wyluzowali swe piekące zwieracze.

  To jest wg mega sympatyczny i pozytywny łepek i kiedyś jak miał mniejszy ruch na fejsie normalnie odpisywał wszystkim na komentarze i wiadomości, nie wiem jak teraz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.