Abdul Razak Alhassan (MMA 10-1) to 34 letni zawodnik UFC, który w 2018 roku został oskarżony o dokonanie dwóch gwałtów jednej nocy. W marcu tego roku sąd uniewinnił Abdula. Zawodnik ma nadzieję, że kobiety spotka surowa kara za ból, jaki mu przysporzyły przez ostatnie lata. Opowiedział o tym dziennikarzom w dniu dla mediów przed UFC Fight Night Kattar vs Ige:

Takie rzeczy zmieniają cię już na zawsze. Dla mnie jednak życie wróciło do normy. Przez ostatnie dwa lata moje życie jednak nie było normalne. Jedynymi rzeczami jakie robiłem to spałem, płakałem, trwałem przy rodzinie. Płakałem podczas snu, nawet o tym nie wiedząc. Moja rodzina mnie wtedy budziła i informowała, że łzy mi leciały z oczu. A ja płakałem, zestresowany, nie wiedząc co przyniesie przyszłość.

Abdul został oskarżony o gwałt w 2018 roku, pracował wtedy jako ochroniarz w klubie. Jedna z kobiet, która znała Abdula, poprosiła go by do przybytku wpuścił 20-letnią koleżankę. Kobieta wspomniała, że Razak się zgodził, ale zapytał co otrzyma w zamian. W sądzie oskarżycielka przyznała, że w ramach przysługi, dała mu swój numer telefonu z intencją zablokowania go po imprezie. Później świadkowie wspominali, że widzieli całą wychodzącą trójkę z klubu.

Młodsza z kobiet, którą Razak wpuścił na imprezę, zemdlała od alkoholu i zawodnik UFC wraz ze starszą kobietą, pojechali odwieźć ją do jej domu. 20-letnia oskarżycielka wyznała w sądzie, że to właśnie wtedy, w jej domu, gdy odzyskała świadomość, Razak ją zgwałcił. Dodatkowo oskarżyła Abdula również o zgwałcenie śpiącej po przeciwnej stronie pokoju starszej koleżanki. Adwokat 20-latki wspominał w sądzie, że pokrzywdzona nie krzyczała, gdyż Abdul wciskał jej twarz w łóżko.

W marcu 2020 roku, Abdul Razak został całkowicie uniewinniony. Według zeznań, Abdul przyznał się do uprawiania seksu z 20-latką, jednak przyznał, że był to stosunek za obopólną zgodą.

Głównym czynnikiem przeważającym o niewinności Razaka było pytanie skierowane do 20-latki, a które brzmiało: „czemu zgłosiła pani gwałt dopiero po tygodniu?”, na które oskarżycielka nie umiała odpowiedzieć. Starsza koleżanka, która rzekomo również miała zostać zgwałcona, nie chciała zeznawać w sądzie. Jak Razak sam przyznał, myślał nawet o zemście:

Nie powiem, że tego nie myślałem bo bym skłamał. Myślałem o każdym rodzaju zemsty na jaki tylko mnie by było stać. Za cały ten ból jaki doświadczyłem. One się bawią, wrzucają szczęśliwe wpisy na media społecznościowe, a ja płaczę w domu codziennie. Nie jestem w stanie nawet zajmować się moimi dziećmi. Tak wiele było we mnie złości. Wiem, że to wszystko już za mną, ale mam nadzieję, że Bóg zemści się na tych kobietach za mnie. Naprawdę mam nadzieję, że dostaną to na co zasłużyły.

Jednocześnie Alhassan przyznał, że zdradził wtedy żonę, z którą ma dwójkę dzieci. 16 lipca zawodnik wróci do oktagonu po ponad dwuletniej przerwie.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.