W czerwcu tego roku Marc-Andre Barriault zwyciężył z Oskarem Piechotą przyczyniając się do zwolnienia Polaka z największej na świecie organizacji MMA.

Jak poinformował wczoraj Maciej Turski z Kanału Sportowego, Oskar zostaje jednak w UFC! Wszystko za sprawą wpadki dopingowej Barriaulta. W jego ciele wykryto niskie stężenie Ostaryny – zakazanej substancji przez którą wielu zawodników zostało ukaranych zawieszeniem, a ich walki przemienione na NO-CONTEST. Testy wykazały 190 pikogramów. Kanadyjczyk zaprzeczył, że świadomie wziął zakazany specyfik. W oświadczeniu wspominał, że podejrzewa zanieczyszczone suplementy.

Na razie nie są znane szczegóły. Sam dziennikarz Maciej Turski, który zdradził tę rewelację, nie uściślił czy chodzi o po prostu ważny kontrakt czy o jeszcze jedną walkę w UFC – natomiast wydźwięk jest jeden: Oskar Piechota zostaje w UFC.

Oskar Piechota trafił do organizacji UFC w roku 2017 mając na koncie 10 pojedynków i żadnej przegranej. W amerykańskiej organizacji wygrał w ładnym stylu dwa pierwsze pojedynki. Potem jednak przyszedł trudniejszy czas dla Polaka i cztery przegrane z rzędu – wszystkie zakończone przed czasem.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.