Organizacja FAME MMA przekazała 20 tysięcy złotych na zbiórkę zorganizowaną w celu wsparcia Marka Piotrowskiego w jego leczeniu i rehabilitacji. Aktualnie zbiórkę wsparło już ponad 4270 osób, które łącznie wpłaciły ponad 285 tysięcy złotych (stan na 16 listopada).

Niecały miesiąc temu, 27 października, organizatorzy zbiórki poinformowali o efektach leczenia i rehabilitacji Piotrowskiego.

„Kochani,

dzięki wsparciu wszystkich ludzi dobrej woli Marek ma możliwość leczenia i rehabilitacji. Odbywają się liczne ćwiczenia rehabilitacyjne usprawniające pracę mózgu, poprawiające stabilizację postawy, zmniejszające ból barku, poprawiające funkcje oddechowe oraz symetrię sylwetki i ulepszające wzorzec chodu. Marek intensywnie pracuje z neurologopedą nad poprawą wyrazistości mowy, regulacją koordynacji oddechowo-fonacyjno-artykulacyjnej. Terapia wsparta jest dedykowaną do tego celu aparaturą medyczną w profesjonalnym ośrodku rehabilitacyjnym. Dodatkowo sam ćwiczy mowę na podstawie ćwiczeń wypracowanych na zajęciach. Rehabilitacja mowy przynosi efekt w postaci łatwiejszego wypowiadania słów.

Jednocześnie cały czas trwają badania, konsultacje lekarskie ze specjalistami różnych dziedzin medycyny oraz dalsze leczenie, które prowadzą wspaniali i oddani lekarze. Ważne jest kontynuowanie leczenia i rehabilitacji, dlatego dzięki Wam w najbliższym czasie planowane są kolejne turnusy rehabilitacyjne w profesjonalnym ośrodku rehabilitacji neurologicznej.

Marek jest w dobrych rękach, a tylko Wasze wsparcie daje mu możliwość kontynuowania leczenia i stopniową poprawę komfortu życia w tej nierównej walce…”

Marek Piotrowski stoczył na zawodowych ringach 44 pojedynki, z których aż 42 razy wychodził zwycięsko. W grudniu 1995 roku stoczył swoją ostatnią walkę w kickboxingu, kiedy to pokonał Stefano Tomiazzo, zdobywając przy tym pas mistrzowski organizacji WKA i unifikując wszystkie światowe tytuły w full-contact. „Punisher” stał się posiadaczem wszystkich najważniejszych tytułów: ISKA, KICK, PKC, WAKO-PRO, FFKA, WKA i TBC. Równolegle Piotrowski kontynuował karierę zawodowego boksera, staczając od 1992 do 1996 roku w sumie 21 wygranych pojedynków. Zawodową karierę zakończył 13 grudnia 1996 roku w Hanowerze ostatnim zwycięstwem na ringu bokserskim. W 1997 roku Marek dostał propozycję walki o zawodowe mistrzostwo świata organizacji IBF z Reggiem Johnsonem, lecz ze względu na kłopoty zdrowotne musiał zrezygnować z tej szansy. Marek Piotrowski w 2002 roku powrócił do Polski. Zawodnik urodzony w Dębem Wielkim 14 sierpnia skończył 56 lat.

Piotrowski był trzykrotnie wybierany do pierwszej dziesiątki najlepszych sportowców w Polsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Miało to miejsce w latach 1987, 1989, 1990, dwukrotnie udało mu sie zająć drugą pozycję. Prestiżowy magazyn Fighter na liście najlepszych kickbokserów lat 80, umieścił Piotrowskiego na drugim miejscu w kategorii do 172 funtów. Dwukrotnie, w latach 1989 i 1994, został uznany przez amerykańskich fachowców kickbokserem roku. 20 listopada 2009 roku Marek został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za swoje osiągnięcia sportowe i pracę społeczną.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.