Alistair Overeem

Dwie legendy kategorii ciężkiej UFC zostały zwolnione ze swoich kontraktów z największą organizacją MMA na świecie. Są nimi: Alistair Overeem i Junior dos Santos, jednak niebawem mogą zawalczyć na gołe pięści!

W czwartek organizacja UFC poinformowała o zwolnieniu 40-letniego Alistaira  Overeema oraz Juniora dos Santosa. Holender od dłuższego czasu zapowiadał swój ostatni pościg za pasem, jednak marzenia spełzły na niczym. W ostatniej walce przegrał przez nokaut z Alexanderem Volkovem i na tym koniec. Brazylijczyk zaś po czterech porażkach z rzędu nie mógł liczyć na dobre wieści, ostatni raz poległ z rąk Cyrila Gane’a.

Na horyzoncie pojawiają się jednak ciekawe oferty. Prezydent organizacji Bare Knuckle Fighting — David Fieldman jest zainteresowany zatrudnieniem obu zawodników. Menedżer szuka na całym świecie odważnych graczy, którzy rywalizują w ringu na gołe pięści. Bare Knuckle Fighing nosi miano największej organizacji, która zestawia pojedynki bez rękawic.

Jesteśmy zainteresowani tymi sportowcami — mówi Fieldman w rozmowie z portalem BJPenn — już skontaktowałem się z ich menedżerami i czekam na odpowiedź.

Jak widać, BKFC prężnie się rozwija. W ostatnim czasie David doprowadził do zatrudnienia Paige VanZant z UFC, która zapewniła firmie duży rozgłos. Po rozstaniu z UFC ciesząca się ogromną popularnością 26-latka dość niespodziewanie związała się kontraktem i postawiła na występy bez rękawic. Prezes BKFC niedawno oświadczył, że VanZant prawdopodobnie zawalczy ponownie na początku lub w połowie lata, a jeśli chodzi o jej przeciwniczkę, ma być to znana zawodniczka. Na ten moment nic nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.