marian ziółkowski maciej kazieczko

W ubiegłą sobotę federacja KSW ogłosiła, że pretendentem do walki o pas kategorii lekkiej jest zawodnik Ankosu MMA – Maciej Kazieczko (MMA 7-1). Będzie on krzyżował rękawice z aktualnym mistrzem tej dywizji Marianem Ziółkowskim (MMA 22-8-1-1).

Reprezentant Warszawskiego Centrum Atletyki docenia umiejętności swojego rywala:

On zasłużył na walkę o pas. Myślę, że to będzie bardzo dobry pojedynek. Na pewno jego mocna strona to jest stójka, bo on z tego się wywodzi. Zapasy też będą na dobrym poziomie, bo trener Andrzej Kościelski za tym stoi. Nie jest tajemnicą, że parterowo mogę mieć przewagę, ale w stójce też walczyć lubię.

– powiedział Ziółkowski w rozmowie z Igorem Marczakiem dla Polsatu Sport.

Spekulowało się również o walce Borysa Mańkowskiego z aktualnym mistrzem, jednak reprezentanta Czerwonego Smoka z gry wyeliminowała kontuzja kolana:

Jak obronię pas, to Borys będzie naturalnym kandydatem. Mam nadzieję, że wszystko będzie u niego w porządku ze zdrowiem.

Jest jeszcze jeden zawodnik aspirujący do posiadania dwóch pasów największej organizacji w Europie. Mowa tu o Danielu Torresie (MMA 12-4-1), który od stycznia tego roku dzierży tytuł mistrza kategorii piórkowej, po tym, jak w spektakularny sposób znokautował Francuza – Salahdine’a Parnasse (MMA 14-1-1). Torres poza tym, że odebrał mu tytuł mistrza – skradł również zero w rekordzie rywala fundując mu pierwszą przegraną w zawodowej karierze już w pierwszej odsłonie pojedynku. Co na temat potencjalnej walki mistrz vs mistrz myśli sam Marian?

Myślę, że dla Torresa waga 66kg nie jest korzystna. Ma duże problemy z wypełnieniem limitu, dlatego zapatruje się na to, by iść wyżej. Wydaje mi się, że Torres mógłby być najłatwiejszym przeciwnikiem z całej trójki z tego względu, że jest mniejszy. Widziałem go obok siebie i nie wygląda jak zawodnik kategorii 70 kg – nawet, jak się poszerzy.

Walkę Mariana Ziółkowskiego z Maciejem Kazieczko będziemy mieli okazję oglądać już za miesiąc 24 kwietnia podczas gali KSW z numerem 60. Na tej samej karcie pojawi się również Izu Ugonoh, który zawalczy z Thomasem Narmo i Tomasz Narkun, którego rywal nie został jeszcze ogłoszony.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.