Abdulmanap Nurmagomedov, ojciec i trener mistrza UFC, Khabiba Nurmagomedova znów znajduje się w śpiączce i jest podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Stan 57-letniego Abdulmanapa po ostatnich dobrych informacjach mówiących o wybudzeniu go z pierwszej, medycznie wywołanej śpiączki ponownie się pogorszył.

Czytaj więcej: Ojciec Khabiba Nurmagomedova wybudził się ze śpiączki po operacji serca

Jak poinformowała rosyjska telewizja RT, Abdulmanap Nurmagomedov ponownie znalazł się w śpiączce po tym gdy stan jego zdrowia pogorszył się. Ojciec i trener mistrza wagi lekkiej UFC, Khabiba Nurmagomedova został kilka dni temu wybudzony z tygodniowej śpiączki w której przebywał po operacji serca związanej z atakiem koronawirusa.

Lekarze w szpitalu wojskowym w Moskwie, gdzie leczy się 57-letni Nurmagomedov zostali zmuszeni we wtorek do połączenia go do maszyny podtrzymującej życie po tym gdy stan jego zdrowia uległ pogorszeniu. Pomimo obudzenia się z pierwszej, medycznie wywołanej śpiączki kilka dni temu i zauważeniu przez lekarzy poprawy zdrowia, według informacji RT.com, Nuramgomedov jest nieprzytomny i nie jest w stanie samodzielnie oddychać.

W poniedziałek, niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nuramgomedov, potwierdził na swoim Instagramie, że jego ojciec zaraził się koronawirusem i zaapelował do wszystkich osób aby nie lekceważyli zagrożenia:

Czytaj więcej: Ponad 20 bliskich krewnych Khabiba trafiło na intensywną terapie – Khabib o stanie zdrowia swojego ojca

„Osobiście mam ponad 20 krewnych – nie mam na myśli ludzi, których znam, tylko naprawdę bliskich krewnych – którzy wylądowali na oddziale intensywnej terapii. Wiele osób, które znam zmarło, rodzice ludzi mi bliskich. Ten wirus ma ogromny wpływ na wszystkich. Ten wirus nie pyta o Twoje nazwisko nie pyta gdzie pracujesz, czy jesteś bogaty czy biedny. Wszyscy chorują. Możemy przez to przejść tylko razem”

Początkowo 57-latek trafił do szpitala w Machaczkale, 24 kwietnia. Członkowie jego rodziny musieli nalegać, aby zgłosił się do lekarza. Ci wykryli u niego symptomy podobne do zapalenia płuc. Pomimo ostrzeżeń lekarzy, którzy przypisali mu lekarstwa, Abdulmanap miał kontynuować treningi. Odmawiał również testu na COVID-19.

Po tym jak jego stan zdrowia mocno się pogorszył, Abdulmanap został wysłany przez swoją rodzinę do szpitala w Moskwie, chociaż sam nalegał, aby pozostać w Machaczkale, mimo, że tamtejsza placówka nie była przygotowana aby zapewnić mu odpowiednią opiekę.

3 maja Abdulmanap doznał ataku serca, po czym jego stan zdrowia dramatycznie się pogorszył, zmuszając lekarzy do przeprowadzenia operacji i podłączenia go do aparatury podtrzymującej życie. W piątek w zeszłym tygodniu wybudził się ze śpiączki a stan jego zdrowia miał się poprawiać, niestety wczoraj ponownie zapadł w śpiączkę.

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.