Najlepszy promotor bokserski — Eddie Hearn już niebawem zorganizuje największy pojedynek wagi ciężkiej od lat. Anthony Joshua zmierzy się z Tysonem Furym i doprowadzą do unifikacji pasów, pozostaje tylko pytanie, gdzie odbędzie się gala w czasie pandemii COVID-19?

Eddie Hearn w ostatnich dniach otrzymał ciekawą propozycję z Dalekiego Wschodu, gdzie organizował już pojedynek swojego podopiecznego z Andym Ruizem Jr., tym razem szejkowie zaoferowali brytyjskiemu menedżerowi blisko 200 milionów dolarów, aby ten zorganizował kolejną galę we wschodnim kraju. Zarówno Anthony, jak i Tyson podpisali już kontrakty na walkę, jednak nie znali lokalizacji pojedynku, ale wydaje się, że już niebawem ją poznają. Według portalu BoxingNews24 w wyścigu prowadzi Arabia Saudyjska, aczkolwiek o starcie zabiega także inwestor, który przebywa w okolicach administracyjnego Chin — Makau.

Nie chcę wiele zdradzać — komentuje Eddie Hearn dla Dailymail — na pewno będzie to Azja, może nie Makau, ale bardzo blisko. Naszemu inwestorowi nie chodzi o pieniądze, naprawdę ich nie liczy, chodzi tylko o możliwość zorganizowania największej walki w historii boksu na swoim terenie.

Ten człowiek po prostu chce, aby walka odbyła się w jego kraju, absolutnie nie interesuje go to, czy na tym zyska, czy straci. Powiedział nam, że za wszystko zapłaci, aby tylko odbyło się to na jego ziemi.

Fury (30-0-1, BOKS) nie walczył w ringu od lutego 2020 roku, kiedy to pokonał Deontaya Wildera przez TKO w 7 rundzie pojedynku. Był to rewanż za niezwykle wyrównane starcie z grudnia 2018 roku, które zakończyło się remisem. Fury wygrywając z Wilderem, zdobył pas mistrzowski WBC. W styczniu tego roku „Gypsy King” nie ukrywał frustracji dotyczących negocjacji walki z Joshuą.

Joshua (24-1, BOKS) wygrał dwie walki po szokującej przegranej przez TKO z rąk Andy’ego Ruiza w czerwcu 2019 roku. W grudniu 2019 roku doszło do rewanżu z Ruizem i wygrał przez decyzję sędziowską. Wtedy też odzyskał tytuły WBA, IBF, WBO i IBO. W grudniu 2020 roku obronił on swoje pasy mistrzowskie, wygrywając przez nokaut w 9 rundzie z Kubratem Pulevem w Londynie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.