Wszystkie doniesienia stały się faktem. Maciej Sulęcki (29-2) zmierzy się z Jaime Munguią (36-0) już 24 kwietnia w El Paso, Teksas. Gala boksu odbędzie się pod przewodnictwem platformy stramingowej DAZN.

Maciej Sulęcki nie będzie musiał boksować bez publiczności, aczkolwiek raczej wątpliwe, że ujrzy swoich rodaków w hali Don Haskins. Polak stanie naprzeciw mocnego Mungui przy 40% udziale publiczności w związku z pandemią koronawirusa. Trzeba przyznać, że nasz zawodnik nie dobiera sobie łatwych rywali. Dla meksykańskiego pięściarza będzie to prawdziwy test przeciwko dwukrotnemu pretendentowi do mistrzostwa świata wagi średniej. Jeżeli starcie wygra rywal Polaka, to powinien otrzymać szansę na starcie o pas organizacji WBO.

Początkowo mówiło się, że Jaime Munguia zmierzy się z legendarnym Gennadiy Golovkinem w walce o pas organizacji IBF wagi średniej, jednak rankingi nie pozwoliły na zakontraktowanie takiego spotkania. Meksykanin w wadze średniej klasyfikowany jest na 1 miejscu w rankingu organizacji: WBC oraz WBO, na 4 miejscu w rankingu organizacji IBF oraz 6 lokatę w rankingu organizacji WBA.

Maciej Sulęcki na ringach w USA jest dobrze znany. Pokazał się świetnie w walce z Jackiem Culcayem oraz Gabrielem Rosado. Jako amator stoczył 140 walk, z czego 110 wygrał, zdobył trzykrotnie tytuł Mistrza Polski Juniorów.

Jaime Munguia w wadze junior średniej zdobył mistrzostwo WBO w pojedynku z Sadamem Alim. Następnie tytuł obronił 5-krotnie, teraz rywalizuje w dywizji średniej i liczy na kolejne trofea w najbliższym czasie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Open

24,674 komentarzy 105,009 polubień

Polscy bokserzy zawsze dają zarobić u buka :einsteinsmoke:

Odpowiedz polub