Wielki, rewanżowy pojedynek pomiędzy Deontayem Wilderem (42-0-1, BOKS) a Tysonem Furym (29-0-1, BOKS) został w końcu dopięty kontraktem. Do walki dojdzie 22 lutego w MGM Grand w Las Vegas. Starcie na szczycie wagi ciężkiej będzie transmitowane w USA za pomocą systemu PPV. Prawo do transmisji posiada stacja FOX oraz ESPN, ich negocjacje były kluczową sprawą, jeżeli chodzi o ”finisz” negocjacji.

Informację podał do mediów promotor – Frank Warren.

Dla Deontaya będzie to 11 obrona pasa World Boxing Council. Przypomnijmy, że obaj panowie rok temu dali fenomenalny pojedynek w Staples Center. Po 12 rundach i ciężkim powrocie Fury’ego do pojedynku sędziowie orzekli remis, jednak według wielu fanów to ”Gypsy King” prowadził na punkty. Teraz Wilder nie chce pozostawiać złudzeń i zapowiada łatwe rozstrzygnięcie sprawy.

Po 22 lutym nie będzie już więcej pytań bez odpowiedzi. Zakończę to, co zacząłem. Tym razem Tyson nie powróci zza światów tak łatwo.

W przypadku Fury’ego będzie to już 3 gala w Las Vegas. W tym roku zawodnik z Wielkiej Brytanii łatwo pokonał Toma Schwarza, jednak nie miał aż tak gładkiej przeprawy z Otto Wallinem, kiedy to nabawił się kontuzji łuku brwiowego. Warto wspomnieć także o tym, że Tyson zmienił trenera przed rewanżowym starciem i rozstał się z Benem Davisonem, dzięki któremu wyszedł z depresji i powrócił na ring.

Transmisji w Polsce możemy spodziewać się ze strony TVP. Telewizja bowiem zainteresowała się sylwetką ”Bronze Bombera” i prowadziła przekaz na żywo z jego ostatniego pojedynku przeciwko Luisowi Ortizowi.

ZOBACZ WIĘCEJ NA TEMAT OBU PIĘŚCIARZY W OSTATNIM CZASIE:

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.