Ciekawy pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy Teofimo Lopezem a George Kambososem Jr.  jest na ostatniej prostej. Panowie pojawili się na oficjalnym ważeniu i wypełnili limit 135 funtów, czas na walkę!

Teofimo Lopez podczas piątkowego ważenia w Madison Square Garden wniósł na wagę równo 135 funtów, zaś Kambosos Jr. ważył nieco mniej – 134,4 funta. Sobotnie starcie wyłoni mistrza IBF/WBA/ WBC Franchise oraz WBO.

Mistrz przed obowiązkową obroną nie kryje swojej taktyki. Chce doprowadzić do zakończenia pojedynku przed czasem i upokorzyć George’a.

Mówię mu, jaki jest mój plan, żeby chociaż trochę był przygotowany. Przejadę się po nim, jestem gotowy na wszystko. Spodziewajcie się nokautu w pierwszych rundach, do trzeciej odsłony nie będzie, co zbierać.

George Kambosos Jr. wkraczając do mistrzowskiego pojedynku, jest obowiązkowym pretendentem z ramienia organizacji IBF. Australijczyk na zawodowych ringach zwyciężał 19 razy, a ostatnie dwie walki kończył niejednogłośną decyzją. Do uznanych nazwisk, które pokonał, należy: Lee Selby oraz Mickey Bey. Większość występów tego zawodnika miała miejsce w Sydney na lokalnych galach, jednak od 2018 roku musiał on boksować w Stanach Zjednoczonych, aby zyskać wartość na rynku. George nie mógł liczyć na bogatą karierę amatorską, więc po kilkunastu starciach zdecydował się na zawodową ścieżkę.

Teofimo Lopez swoją popularność zawdzięcza rozbiciu Vasyla Lomachenki w 2020 roku. W dwunastorundowym, zaciętym starciu — Amerykanin zaprezentował się ze znakomitej strony i w oczach sędziów był lepszy. Tym samym został nowym mistrzem kategorii do 160 funtów. Wcześniej przed unifikacją pasów z Ukraińcem zdobył mistrzostwo organizacji IBF po szybkiej weryfikacji umiejętności Richarda Commeya. Co więcej, na swoim rozkładzie Teofimo posiada uznane nazwisko — Masayoshi’ego Nakataniego oraz Diego Magdaleno. Na ringach amatorskich ten pięściarz może pochwalić się zdobyciem Złotej Rękawicy w 2015 roku oraz brązowym medalem na Młodzieżowych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Lopez karierę amatorską zakończył w 2016 roku po Igrzyskach Olimpijskich, gdzie reprezentował Honduras. Przegrał on wtedy ze srebrnym medalistą Sofiane Oumihą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.