Podczas gali KSW 95 dojdzie do walki o pas wagi ciężkiej pomiędzy Philem De Friesem a Augusto Sakaiem. Albert Odzimkowski przyznaje, że liczy na nieco fajerwerków w tym pojedynku, ale obawia się, iż mistrz stłamsi rywala swoimi umiejętnościami zapaśniczymi.

Już 7 czerwca Phil De Fries, niepokonany od dwunastu walk król wagi ciężkiej KSW, po raz kolejny stanie do obrony tytułu. Jego rywalem w nadchodzącym pojedynku będzie były zawodnik UFC, Augusto Sakai. Przed zbliżającym się pojedynkiem Albert Odzimkowski, zawodnik i komentator KSW, w programie MMA Studio powiedział:

Pytanie czy Sakai będzie w stanie utrzymać walkę w stójce? To jest świetny kickboxer i myślę, że w tej płaszczyźnie będzie miał zdecydowanie przewagę nad De Friesem, ale mistrz jeśli chodzi o zapasy i kontrolę w parterze, to jest naprawdę absolutny top of the top. Liczę, że troszkę będzie fajerwerków, ale boję się jednak, że tą fizycznością, zapasami – chociaż Sakai to też jest duży gość – De Fries jednak stłamsi Sakaia. Oby nie.

Podczas KSW 95 Phil De Fries stanie do dziesiątej obrony tytułu mistrza wagi ciężkiej. Anglik jest na fali dwunastu wygranych z rzędu, niepokonany pozostaje od roku 2017 i jest najdłużej panującym czempionem królewskiej kategorii wagowej w historii organizacji KSW. W ostatnim boju, do którego doszło na gali KSW 84, Phil wygrał przez poddanie z Szymonem Bajorem.

Augusto Sakai rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2011. W tym czasie stoczył 22 pojedynki, a piętnaście z nich wygrał. Jedenaście razy kończył rywali przed czasem posyłając ich na deski, a sześć razy wygrywał już w pierwszej rundzie. Brazylijczyk ma za sobą walki dla organizacji Bellator, a od roku 2018 rywalizował pod skrzydłami UFC, gdzie stoczył dziewięć pojedynków. Sakai na swoim koncie ma zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Andrei Arlovski, były mistrz UFC, czy Marcin Tybura.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of kaczka94
kaczka94

Moderator

4,797 komentarzy 11,889 polubień

Spivak rzucał Sakaim bez większego problemu, więc myślę, że będzie and still. TDD w UFC jest niezbyt wysokie, jedynie 56%

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of KML
KML

Legacy FC
Bantamweight

1,885 komentarzy 3,209 polubień

Spivak rzucał Sakaim bez większego problemu, więc myślę, że będzie and still. TDD w UFC jest niezbyt wysokie, jedynie 56%

Spivac to jednak Top10 UFC jest, 10 lat młodszy i moim zdaniem bardziej kreatywny w tych zapasach. DeFries w dużej mierze obalał samą fizycznością. Rozpędza się, wpada w rywala i go przewraca. Nie należy zapominać, że Sakai kilka lat temu skończył Tybure w minutę. W stójce może być ciekawie, bo DeFries ma dziwne odruchy po otrzymaniu mocniejszego ciosu.

Odpowiedz polub