Tymczasowy mistrz wagi lekkiej KSW ogłosił właśnie na swoim koncie na Instagramie, że kończy z zawodowym MMA. Norman Parke (MMA 28-6-1) powiedział, że „to już czas by wyjść z tej gry.”. Pełna treść jego oświadczenia poniżej:

Siemka ludzie, to koniec mojej rywalizacji w MMA, czekałem długo i to jest czas na to aby wyjść z tej gry i skupić się na zarabianiu kasy w inny sposób. W następnym roku każdy dowie się o tym, możliwe jednak, że wrócę do MMA następnego grudnia, ale teraz nie jest czas na MMA.

Norman swoim zachowaniem, osobowością, stylem walki i wygranymi, odcisnął się mocno w świadomości polskiego fana MMA. Przypomnijmy sobie zatem osiągnięcia Irlandczyka, które doprowadziły go do zdobycia tymczasowego pasa wagi lekkiej.

Po przygodzie w UFC, która trwała cztery lata (2012-2016), zawodnik ten stoczył jeden pojedynek w ACB (obecnie ACA), a potem jeden w BAMMA. Oba zwyciężył, dzięki czemu właściciele KSW zaproponowali Irlandczykowi walkę o pas na KSW 39 z Mateuszem Gamrotem (MMA 15-0, 1NC). Norman Parke przegrał ten bój, ale decyzja na korzyść Polaka podzieliła fanów i wielu nazwało ją dyskusyjną. Część widziała zwycięstwo Gamrota, a część Parke’a. Pół roku później doszło do rewanżu, który został nierozstrzygnięty z uwagi na nieintencjonalny faul Mateusza (palec włożony w oko). Norman po tym dwumeczu z „Gamerem” związał się na stałe z KSW i powoli wygrywał wszystkie starcia. Z Łukaszem Chlewickim (MMA 14-8-1), potem z Borysem Mańkowskim (MMA 20-8-1). A gdy udało mu się przejść Artura Sowińskiego (MMA 20-11, 2NC), w tym samym czasie Mateusz Gamrot zwakował pasy i zrobił sobie przerwę od startów.

Szokująca decyzja! Mateusz Gamrot zwakował pasy i nie przedłużył kontraktu z KSW

Na tę sytuację właściciele KSW zareagowali ogłoszeniem pojedynku o tymczasowy pas wagi lekkiej. Pierwotnie zawalczyć o niego mieli Norman oraz Marian Ziółkowski (21-7-1, 1NC). Marian jednak doznał kontuzji, a w jego miejsce wskoczył Marcin Wrzosek (MMA 14-6). Po uporaniu się z i Łodzianinem, Norman Parke został tymczasowym mistrzem KSW.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.