Namajunas znokautowana Andrade mistrzynią

Zjawiskowa, niesamowita Jessica Andrade (MMA 20-6-0) wykonała rzut zapaśniczy na Rose Namajunas (MMA 8-4-0) i znokautowała mistrzynię! Publika w Rio de Janeiro doczekała się zmiany pasa i od teraz to Brazylijki dominują w UFC, gdyż po dzisiejszej nocy pas wagi słomkowej należy do „Bate Estaca”, a w kategorii koguciej oraz piórkowej dominuje Amanda Nunes (MMA 17-4-0).

Po porażkach Brazylijczyków na karcie głównej Andrade wychodziła pod bardzo dużą presją. Publiczność wręcz żądała nokautu na Rose Namajunas. Już na samym początku starcia Rose trafia lewym prostym i bardzo ładnie pracuje na nogach obijając „Bate Estaca”. Pojedyncze proste ze strony Amerykanki świetnie dochodzą celu, komentatorzy UFC są pod wrażeniem wyczucia dystansu. Kolejna kombinacja dochodzi i pojawia się krew pod okiem Andrade, ale to nie stopuje zawodniczki, bo wynosi Rose i rzuca o matę oktagonu. Przez chwilę publiczność w Olympic Arena zamarła, gdyż Rose przeszła do kimury, jednak bezskutecznie. Panie powracają do stójki, a sama walka trzyma w napięciu, nokaut wisi w powietrzu. Rose trafia kolanem i Andrade znajduje się na plecach, zdaje się, że będzie to kolejna porażka „tutejszych” bo Jessica widocznie odstaje w stójce od mistrzyni.

Druga odsłona zaczyna się od niskich kopnięć i sierpowych ze strony Brazylijki, które przeszywają za każdym razem powietrze. Kolejna twarda wymiana. Ta walka zdecydowanie ma najlepsze tempo z dotychczasowych na UFC 237. W połowie drugiej rundy Amerykanka ma znaczącą przewagę ciosów, jednak Andrade wynosi Rose Namajunas i rzuca prosto na kark. Nokaut! Mamy nową mistrzynię wagi słomkowej kobiet! Daniel Cormier nie szczędzi zachwytów wyśmienitemu nokautowi.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.