Styczeń w polskim MMA to gale Armia Fight Night 9 i KSW 58, podczas których zobaczyliśmy zawodników znajdujących się na tworzonej przez nas liście niepokonanych w naszym kraju. Trzech zawodników powiększyło swój rekord bez przegranej, dopisując kolejne zwycięstwo.

SPRAWDŹ PEŁNĄ LISTĘ NIEPOKONANYCH ZAWODNIKÓW W POLSKIM MMA

Patryk Kaczmarczyk (MMA 6-0-0, #4 w Rankingu PL)

O zawodniku z Radomia jest coraz głośniej w polskim MMA. Po świetnym 2020 roku, w którym odniósł on trzy ważne zwycięstwa, z przytupem wszedł w 2021 rok. W głównym pojedynku gali Armia Fight Night 9 na zaledwie 7 sekund przed końcem walki poddał duszeniem trójkątnym Edgara Davalosa. Wcześniej Kaczmarczyk pokazał się z dobrej strony, kontrolując przeciwnika w zapasach i parterze, nie dając tym samym czas Davalosowi na możliwość sprawienia mu jakichkolwiek problemów.

Sześć zwycięstw z rzędu to aktualny bilans Patryka Kaczmarczyka, które niewykluczone, że kolejną walkę stoczy w organizacji KSW, o czym sam głośno mówi. Na celownik obrał sobie już dwóch innych, niepokonanych zawodników – Michała Sobiecha oraz Roberta Ruchałę. Jeśli 2020 rok był dla Kaczmarczyka przełomowy, to pozostaje jedynie czekać na to, jakim rokiem będzie dla niego 2021 rok.

Robert Ruchała (MMA 5-0-0, #10 w Rankingu PL)

Zawodnik krakowskiego klubu Grappling odniósł piąte zwycięstwo w zawodowej karierze podczas gali KSW 58. Jego przeciwnikiem był Daniel Bazant, który zgodnie z zapowiedziami, okazał się niebezpiecznym rywalem w stójce. Ruchała pracując dobrze zapasami skontrolował Chorwata, dominując go w parterze i nie dając żadnych szans na rozwinięcie się w stójce. Ostatecznie pod koniec trzeciej odsłony 22-latek poddał swojego przeciwnika balachą.

Było to drugie zwycięstwo Ruchały w organizacji KSW. W debiucie na sekundę przed końcem pierwszej odsłony poddał Michała Domina. Wcześniej zawodnik z Krakowa na regionalnych galach pokonywał kolejno Mariusza Szyję, Dawida Karetę i Pawła Szumlasa – te zwycięstwa zagwarantowały mu kontrakt z największą organizacją mieszanych sztuk walki w Polsce.

Mansur Azhiev (MMA 5-0-0, #11 w Rankingu PL)

Zawodnik warszawskiego WCA Fight Team nie dał powodów do zmartwień swoim kibicom podczas gali Armia Fight Night 9. Od początku starcie z Dominikiem Gierowskim układało się po myśli Azhieva, które konsekwentnie przez trzy rundy kontynuował swoją taktykę, zwyciężając ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów. Stawia to młodego zawodnika w czołówce swojej kategorii wagowej w Polsce.

W poprzednich pojedynkach Azhiev również pokazywał się z bardzo dobrej strony. Po amatorstwie obfitym w ciekawe starcia, zadebiutował on w zawodowym MMA w kwietniu 2018 roku, odprawiając ciosami w drugiej rundzie Zygimantasa Linauskasa. W kolejnych występach Mansur Azhiev przez techniczny nokaut pokonał Arkadiusza Kellera, na punkty Mariusza Joniaka, a ciosami Dawida Gałęckiego.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.