Saeideh Aletaha – zawodniczka amatorskiego kickboxingu zmarła w wyniku urazów poniesionych w trakcie trwania swojej ostatniej walki.

26 – letnia Saeideh mierzyła się w formule K-1 na gali Fast & Furious Fight 19 w Central Hall w Southampton, 16 listopada. Po przegranym pojedynku Iranka została od razu przetransportowana do szpitala, jednak nie udało się zapanować nad jej stanem zdrowia, gdyż uraz mózgu był bardzo rozległy. Policja wszczęła dochodzenie w sprawie śmierci Sai Aletahy.

Poniżej znajduje się oświadczenie klubu sportowego, do którego należała.

Z przykrością informujemy, że po sobotnim wydarzeniu jedna z naszych osób poważnie ucierpiała i nie powróci już do zdrowia.

Saeideh była wspaniałą osobą z piękną duszą. Ta kobieta codziennie była oddana sportowi i przemierzała spory dystans, aby dotrzeć na treningi.

Kilka miesięcy temu znalazła swoje miejsce w naszym klubie. Będziemy za nią tęsknić, bo stała się częścią naszej rodziny.

Following the show Saturday we regret to announce that one of our team mates unfortunately suffered an injury leaving…

Publiée par sur 

Organizator w oficjalnym oświadczeniu także pisał o wyrazach smutku i przykrości po śmierci Aletahy. Co więcej, zapewnił, że wszystkie wydarzenia przez nich organizowane są zabezpieczone dobrą obstawą medyczną, a nad uczestnikami bacznie czuwa lekarz, który bada ich przed i po walkach.

Following the show Saturday we regret to announce that following one of our matches, one of the competitors, Sai Aletaha…

Publiée par sur 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.