Rozstanie Yoela Romero z UFC było zaskoczeniem nie tylko dla fanów MMA, ale i dla samego zawodnika. Nie tak dawno informowaliśmy, że Romero nie jest już związany z największą organizacją MMA na świecie, a jego nowym pracodawcą będzie Bellator MMA. W rozmowie z ESPN Kubańczyk wypowiedział się na temat rozstania z „Ultimate Fighting Championship”.

Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, że było to totalnie nieoczekiwane. Trenowałem bardzo ciężko, szykowałem się na walkę. Myśleliśmy o styczniu, lutym w kategorii średniej albo półciężkiej. Chcieliśmy walczyć z kimś z czołówki tych dywizji. Menadżerowie tłumaczyli to UFC.

Oni chcieli żebym się bił z Uriah Hallem albo Derekiem Brunsonem, a my mówiliśmy im, że to nie ma dla nas sensu. Chcieliśmy gonić za tytułem mistrzowskim. Trenowałem pod to, wiedziałem, że mam przed sobą walkę albo dwie i wtedy będę bił się o pas mistrzowski. Myśleliśmy, że walka z takimi zawodnikami to krok wstecz, nie naprzód.

Moi menadżerowie rozmawiali z UFC i nie mogli znaleźć porozumienia. Dali nam ofertę walki z Johnnym Walkerem w kategorii półciężkiej, a my chcieliśmy wygranego starcia Santosa i Teixeiry. Moi menadżerowie początkowo mówili o walkach z Dominickiem Reyesem, Gloverem Teixeirą, Anthonym Smithem albo Thiago Santosem. UFC nie dawało znać, a jak zadzwonili to powiedzieli, że nie są w stanie się z nami dogadać i chcieliby rozwiązać umowę.

Nie spodziewałem się tego. Trenowałem w takim stylu, że wygrałbym spokojnie dwie następne walki i dostał pojedynek z Israelem Adesanyą. Jakbym wszedł z nim do klatki to urwałbym mu głowę.

Teraz Romero (13-5 MMA) będzie bił się w organizacji prowadzonej przez Scotta Cokera. Kubańczyk to bezsprzeczny weteran MMA, który z UFC był związany od 2013 roku. Pod jej szyldem stoczył trzynaście pojedynków. Srebrny medalista olimpijski w zapasach jest aktualnie po trzech porażkach z rzędu. „Żołnierz Boga” już raz bił się z mistrzem Adesanyą. Na UFC 248 przegrał walkę o tytuł mistrzowski kategorii do 84 kilogramów przez jednogłośną decyzję sędziów po słabym widowisku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.