Przygotowania do UFC 249 nie należały do najlepszych dla przerażającego w klatce MMA Francisa Ngannou. „Predator” już w ten weekend zmierzy się z Jairzinho Rozenstruikiem na gali w Jacksonville na Florydzie w USA. Początkowo ich starcie miało odbyć się 28 marca, potem zostało zaplanowane na 18 kwietnia. Ostatecznie odbędzie się 9 maja. Zapytany przez MMA Fighting o treningi do walki z innym świetnym stójkowiczem Ngannou nie ukrywał swojej frustracji.

Przekładanie tej walki było bardzo męczące i bardzo frustrujące. Ciężko było utrzymać motywację i codziennie trenować. Iść na trening nie wiedząc czy walka tak naprawdę się odbędzie. Zawsze byłem podejrzliwy – może się wydarzy, może nie, ale starałem się utrzymać taką samą intensywność.

Kiedy trenujesz do walki to coś innego niż zwykłe treningi, aby pozostać w formie. Nawet kiedy nie masz celu to nadal musisz być zmotywowany. To było ciężkie.

Z każdym anulowaniem i nowymi planami organizacji motywacja spadała i nie wiedziałem co będzie dalej. Kilka dni później znowu ogłaszali walkę i musisz zebrać się w sobie i iść trenować. To nie może być użyte jako wymówka jak dasz słaby występ. Nie ma nic z normalności w tym czasie. Musimy się dopasować do wszystkiego. Szczerze mówiąc, nie ma nic normalnego w przygotowaniach do tego pojedynku. Jest inaczej, dziwnie.

Rzeczywistość jest taka, że świat nie wygląda już tak samo. Musimy dalej pracować. Myślę, że to przez to przejdziemy. Nie tylko ja się z tym mierzę. Wszyscy zawodnicy mają podobne problemy. Może ktoś ma lepsze pomysły na poradzenie sobie w tej sytuacji, może dopasowali się szybciej, ale każdy musi przez to przejść. Jest dziwnie, warunki nie są najlepsze, ale koniec końców jest to wyzwanie i trzeba je podjąć.

Ngannou stawia jednak sprawę jasno – mimo wszystkich przeciwności losu, ma w swojej głowie tylko jeden rezultat tego pojedynku – znokautowanie swojego rywala

Za każdym razem gdy myślę o tej walce to widzę tylko i wyłącznie taki rezultat tej walki.

„Predator” w trakcie kwarantanny wrzucił także kilka świetnych materiałów dla swoich fanów z treningami w domu:

 

Pełna rozpiska UFC 249

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.