Chris Weidman chce walczyć ze wschodzącą gwiazdą UFC, Khamzatem Chimaevem. Jakiś czas temu pojawiły się informacje na temat potencjalnego zestawienia byłego mistrza kategorii średniej z „Borzem”. Chimaev w jednym z wywiadów stwierdził, że Chris odrzucił pojedynek z nim. Teraz Weidman na swoim profilu na Twitterze dał jasno znać, że chce bić się z Chimaevem w styczniu następnego roku, na co odpowiedział sam „Borz”.

Ten gość Chimaev potrzebuje nauczki pokory, a ja z chęcią to zrobię. Styczeń – jestem chętny! UFC, zróbmy to.

Kiedykolwiek chcesz takiej walki – zmiażdżę cię. Nie rozumiem dlaczego potrzebujesz tyle czasu? Jeśli jesteś wojownikiem, zawsze musisz być gotowy.

Weidman (15-5 MMA) ma za sobą trudniejszy okres w karierze. Przed ostatnim starciem, na sześć walk wygrał tylko raz i był po dwóch porażkach z rzędu. Zawodnik liczy jednak cały czas na powrót na szczyt i możliwość walki mistrzowskiej. W ostatniej walce wygrał z Omarim Akhmedovem przez decyzję sędziowską. Amerykanin to były mistrz kategorii średniej. W przeszłości wygrywał z m.in. Andersonem Silvą, Vitorem Belfortem czy Lyoto Machidą.

Khamzat Chimaev (9-0 MMA) wygrał trzy pojedynki w UFC w 66 dni. W ostatnim starciu potrzebował tylko 17 sekund, aby w kategorii średniej znokautować Geralda Meerschaerta. „Borz” po walce stwierdził, że jest gotowy nawet na mistrzowskie walki w dwóch kategoriach wagowych – do 77 i 84 kilogramów. Prezydent UFC wyznał, że zawodnik wystąpi w walce wieczoru jednej z nadchodzących gal w Las Vegas. Nieznane jest jednak nadal nazwisko jego rywala.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.