W weekend szykują się świetne wydarzenia w boksie. Poza walką Kamila Szeremety z Jaime Munguią warto zwrócić uwagę na inne starcia. Bohaterzy wymienionych walk wieczoru zmieścili się w limitach wagowych i ich walki są niezagrożone.

Szczególnie ciekawym wydarzeniem jest występ Jermalla Charlo – mistrza WBC wagi średniej. Na ringu w Teksasie podejmie on Juana Maciasa Montiela. Charlo miał nieco problemy z wagą przed tym pojedynkiem, ale w wywiadzie po ważeniu przyznał, że nie czuje się osłabiony i zaprezentuje się z jak najlepszej strony.

Juan Montiel pochodzi z Meksyku, ale jest skreślany w tym starciu. W ostatniej potyczce pokonał on Jamesa Kirklanda, a wcześniej remisował z Hugo Centeno Jr, przegrywał także z Jaime Munguią.


Naoya ‘Monster’ Inoue podejmie Michaela Samarinasa na gali Top Rank. Wydarzenie zostanie przetransmitowane przez platformę ESPN. Naoya to obecny mistrz IBF oraz WBA wagi piórkowej, uznawany jest także za jednego z najlepszych pięściarzy na świecie bez podziału na kategorie wagowe. W nadchodzącym starciu z Dasmarinasem jest faworytem, bukmacherzy stawiają na świetne wyszkolenie techniczne Japończyka oraz jego siłę ciosu.

Michael pochodzi z Filipin i w ostatnim czasie dawał ciekawe pojedynki. Wygrał z Artidem Bamrungaueą i awansował w rankingu wagi piórkowej. W swojej zawodowej karierze wygrał 30 razy, 2 razy przegrał i raz remisował. Wcześniej mierzył się również w wadze muszej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.