Organizacja sobotniej gali FAME MMA 6 wciąż wzbudza wiele dyskusji. Szczegóły tego wydarzenia zdradził podczas ostatniej konferencji jeden ze współwłaścicieli, Krzysztof Rozpara.

„Rozporządzenie ministra zdrowia, które dwa tygodnie temu nałożyło pewne ograniczenia na prowadzenie działalności w Polsce, spowodowały, że musieliśmy się do tego mocno dostosować. W związku z tym bardzo mocno musieliśmy przebudować to, co robimy.

W związku z tym, nasze wydarzenie nie jest już imprezą masową, nie jest typową galą sportów walki, to jest produkcja telewizyjna. Chciałem podkreślić, że my nie próbujemy ominąć żadnych ograniczeń, ani zaleceń, które zostały nałożone przez odpowiednie służby. My się do nich dostosowujemy.

Kolejny punkt jest taki, bo to się bardzo często przewija, ograniczenie nałożone na zgromadzenia publicznie do 50 osób. Wszyscy się mocno przywiązali do tej liczby 50. Istotne jest tutaj określenie „zgromadzenie publiczne”. Odpowiednie ustawy definiują, czym jest zgromadzenie publiczne – „jest to zgrupowanie nieokreślonych imiennie osób”, czyli to jest miejsce, gdzie mogą wejść osoby postronne i nie mamy kontroli nad tym, kto tam przebywa. W takiej sytuacji, to co my robimy za tydzień w studiu filmowym, to nie jest zgromadzenie publiczne. Takie ograniczenie do 50 osób nas po prostu nie dotyczy.

W sobotę robimy produkcję telewizyją. Odbędzie się to w studio filmowym na zamkniętym obiekcie, gdzie jest ograniczony dostęp tylko do osób, które znajdą się na liście. Tylko do osób niezbędnie potrzebnych przy realizacji naszego wydarzenia. Nie tam żadnej publiczności, żadnych zaproszonych gości. Współpracujemy z mediami, będą tam tylko zaproszone agencje, będzie to dosłownie kilka osób. Będziemy pilnować, żeby w pomieszczeniu, w którym będzie główna realizacja, główna produkcja, czyli tam, gdzie będzie oktagon, nie przebywało więcej, niż 50 osób. Mimo tego, że nie jest to formalny wymóg nałożony na nas. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom zaangażowanym w produkcję, naszym zawodnikom, nie chcemy podejmować najmniejszego ryzyka i będziemy tego pilnować.

Cała ekipa będzie podzielona na zespoły, będzie kilka wozów na zewnątrz, żeby zminimalizować interakcje, fizyczne kontakty między poszczególnymi osobami.

Oczywiście typowe środki bezpieczeństwa zalecane przez odpowiednie instytucje, takie jak rękawiczki, maseczki, żele dezynfekcyjne, kontrola na wejściu wszystkich osób, które wezmą udział, pomiar temperatury.”

Dodatkowe pytanie zadał Michał „Boxdel” Baron, który chciał, aby Krzysztof Rozpara wyjaśnił pojęcie „produkcja telewizyjna”.

„To jest nadal na żywo. My tutaj nie próbujemy nikogo oszukać. To jest na żywo prowadzona transmisja telewizyjna. Tylko nie realizowana w Hali Widowiskowo-Sportowej w Częstochowie, tak jak planowaliśmy, tylko w studiu filmowym. To jest zupełnie inny obiekt i nakłada on inne wymagania. Skoro nie ma publiczności, to możecie się obawiać, że gala straci na uroku i będą mniejsze emocje. Bardzo mocno postawiliśmy na multimedia. Będzie to naprawdę wyglądało bardzo widowiskowo. Same walki dostarczą nam też na pewno dużo niezapomnianych emocji. Zapraszamy również na koncert, który się odbędzie w trakcie. Jesteśmy przekonani, że będzie to bardzo fajna rozrywka i warto to zobaczyć. Niestety nie mamy możliwości zaproszenia publiczności.

Warto jest dodać porównując produkcję telewizyjną. My wcale nie jesteśmy tacy wyjątkowi, że to tylko my chcemy coś zrobić i robimy taką produkcję w tych ciężkich czasach. Zwróćcie uwagę, że telewizje normalnie funkcjonują, realizowane są programy na żywo typu „Dzień Dobry TVN”, są realizowane produkcje jak „Dance Dance Dance”. Wiele produkcji zostało zatrzymanych, ale głównie tych, które nie mogą odbyć się bez udziału publiczności. Albo dla samego widowisko jest to absolutnie niezbędne, albo jest to określone w umowach licencyjnych na produkcję danego widowiska.”

Na koniec Rozpara wytłumaczył jeszcze, dlaczego w grę nie wchodziło przełożenie terminu gali.

„Cieszymy się, że mimo tej ciężkiej sytuacji, po zastosowaniu zmian, które zaplanowaliśmy, nadal jesteśmy w stanie zrealizować nasze przedsięwzięcie.

Pojawia się wiele sugestii, że powinniśmy przełożyć galę. Dla nas przełożenie jest praktycznie niemożliwe. Możliwe byłoby wyłącznie odwołanie. Pamiętajmy o tym, że FAME MMA organizowane jest trzy razy w roku. My nie mamy zarezerwowanych hal na ileś tam wydarzeń i po prostu przeniesiemy się na kolejny termin. My nie mamy tych kolejnych terminów. Hale będą bardzo mocno obłożone, kiedy ta sytuacja się w końcu skończy. Byłoby bardzo ciężko zaplanować kolejny termin.

Dodatkowo, nasi zawodnicy to nie są typowi sportowcy czy zawodnicy, którzy są w ciągłym reżimie treningowym. To są osoby, które mają swój normalny tryb życia, są youtuberami, raperami, mają swoje występy zaplanowane, mają swoje aktywności, swoje kanały. Oni wyłączyli się z tego życia na kilka miesięcy przygotowań w dość mocnym stopniu. Dużo pracy zainwestowali. Oni nie mogą tego kontynuować przez kolejne miesiące tak, żeby doczekać do kolejnego możliwego terminu gali. Muszą wrócić do swojego normalnego życia, więc tak naprawdę szansa na ich występ byłaby zerowa.”

Karta walk gali FAME MMA 6:

Walka wieczoru:

Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs Kamila „Zusje” Smogulecka

Karta główna:

Wojciech Gola vs Marcin „Rafonix” Krasucki
Marcin „El Testosteron” Najman vs Piotr „Bestia” Piechowiak
Jakub „Kubańczyk” Flas vs Mateusz „L-Pro” Łapot
Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Maciej Rataj
Bartosz „Qbik” Kubik vs Cyprian „Cypis” Racicki
Alan „Alanik” Kwieciński vs Arkadiusz „Aroy” Tańcula
Dawid „Ambro” Ambroziak vs Maciej „Szewcu” Szewczyk

Zobacz także:
>>> FAME MMA 6 odbędzie się. Gala bez udziału publiczności, znane są szczegóły
>>> FAME MMA 6: Piotr „Bestia” Piechowiak vs Marcin Najman – zapowiedź walki (wideo)
>>> FAME MMA 6: Alan Kwieciński vs Arkadiusz Tańcula – zapowiedź walki (wideo)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.