Podczas gali boksu w San Diego grupy promotorskiej Boba Aruma podziwialiśmy pokaz boksu w wykonaniu Emanuela Navarrete’a. Były mistrz wagi junior piórkowej, a także obecny mistrz organizacji WBO w wadze piórkowej po 12 rundach pokonał  Joeta Gonzaleza.

W walce wieczoru na szczycie wagi piórkowej doszło do dobrego pojedynku Emanuela Navarrete’a z Joetem Gonzalezem. Po dwunastu rundach lepszym zawodnikiem okazał się obecny czempion. W trzeciej rundzie faworyt tego starcia spowodował rozcięcie nad prawym okiem pretendenta, a za chwilę pojawiło się kolejne pęknięcie skóry pod okiem. W piątej odsłonie mimo wszystko Joet odgryzł się Emanuelowi i trafił porządnym sierpowym na szczękę. Navarrete miał problemy z ustaniem, ale przetrwał i kontynuował rozbijanie rywala.

Mimo wszystko ogromny szacunek należy się Gonzalezowi, który pomimo kontuzji nie poddawał się i szukał swojej szansy w mocnych i dynamicznych ciosach. Finalnie to Meksykanin opuścił ring z pasem na biodrach.

Emanuel Navarrete pochodzi z Meksyku i od lat nie zaznał goryczy porażki. Pięściarz ten przegrał na początku swojej kariery, a od 2018 roku z powodzeniem bronił pasa w wadze junior piórkowej oraz piórkowej. Teraz większość fanów chciałaby, aby zmierzył się on z mocnym Shakurem Stevensonem, jednak do tego pojedynku długa droga.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.